Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Σύλλογος ζωόφιλων Αργοστολίου «DORIS: Η Φιλοζωία στα σχολεία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2F1-20230303_121941-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=228ed6de)
![Σύλλογος ζωόφιλων Αργοστολίου «DORIS: Η Φιλοζωία στα σχολεία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2F1-20230303_121941-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=4cd26155)
Σύλλογος ζωόφιλων Αργοστολίου «DORIS: Η Φιλοζωία στα σχολεία
Με χαρά και μεγάλη ικανοποίηση ολοκληρώσαμε το πρώτο μέρος της προσπάθειας του Συλλόγου να μεταλαμπαδεύσει στους μαθητές και μαθήτριες τη φιλοζωία , τον εθελοντισμό και παράλληλα να τους ενημερώσει για τη νομοθεσία που αφορά στη συμπεριφορά μας και στις υποχρεώσεις απέναντι στα οικόσιτα και αδέσποτα ζώα.
Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση Δ /θμιας Εκπαίδευσης για τη χορήγηση της άδειας για την εκπαιδευτική μας παρέμβαση, τους διευθυντές και τους εκπαιδευτικούς για τη πρόσκληση και τη συμβολή τους στην επιτυχία της αποστολής μας, καθώς και σε όλα τα παιδιά για την προσοχή τους και το αμείωτο ενδιαφέρον τους.
Να μη παραλείψουμε να ευχαριστήσουμε και τη γκεστ σταρ του προγράμματος τη Μπαλού, η οποία επέδειξε άψογη συμπεριφορά και χάρισε την αγάπη της και τα παιγνίδια της στα παιδιά.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΟΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ, ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΖΏΩΝ.
Τα σχολεία που συμμετείχαν ήταν το 3 ο Γυμνάσιο Αργοστολίου, το 1 ο Λύκειο Αργοστολίου, το ΕΕΕΕΚ στο Αργοστόλι, το ΕΕΕΕΚ στα Φαρακλάτα, το Γυμνάσιο Κεραμειών καθώς και το Νηπιαγωγείο και Δημοτικό Αγίας Θέκλας.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230310_105841-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_121941-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_121629-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_121133-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_121125-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_120914-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230303_112023-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/20230302_133428-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/20230301_125246-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/20230301_112223-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/20230302_133428-1-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/1-20230310_105856-1024x768.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)