Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Τα Φωκάτα στην Ζάκυνθο για την Ένωση των Επτανήσων με την μητέρα Ελλάδα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-2024-05-16-191827.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=e276e02c)
![Τα Φωκάτα στην Ζάκυνθο για την Ένωση των Επτανήσων με την μητέρα Ελλάδα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-2024-05-16-191827.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=8780f90b)
Τα Φωκάτα στην Ζάκυνθο για την Ένωση των Επτανήσων με την μητέρα Ελλάδα
Ύστερα από πρόσκληση του Πολιτιστικού Σωματείου ΥΑΚΙΝΘΗ ο Σύλλογος μας, θα συμμετάσχει για την Ένωση των Επτανήσων με την μητέρα Ελλάδα στα ΥΑΚΙΝΘΙΑ στο Επτανησιακό Φεστιβάλ που γίνεται με την συνεργασία του Δήμου Ζακύνθου με θέμα το ΙΟΝΙΟ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
21 ΜΑΙΟΥ 2024 ΠΟΛΙΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΩΡΑ 10.15 θα παρευρεθούμε με το λάβαρο μας και ντυμένοι με παραδοσιακές φορεσιές στην Ιερά Μητρόπολη Ζακύνθου. Στην συνέχεια θα παρευρεθούμε στον χώρο κατάθεσης στεφάνων όπου θα καταθέσει στεφάνι και ο σύλλογος μας. Το βράδυ θα χορέψουμε Κεφαλλονίτικους χορούς στο Δημοτικό Θέατρο Ζακύνθου μαζί με άλλους συλλόγους των Ιονίων νησιών. Ολιγόλεπτη ομιλία θα παρουσιάσει ομιλητής μας με ιδιαίτερα, στοιχεία της Ιστορίας του νησιού μας για την Ένωση με την μητέρα Ελλάδα.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)