Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Τερμάτισε στον Αγ. Νικόλαο της Ζακύνθου σήμερα η Αναστασία Κουενε-Γερολυμάτου αθλήτρια ιστιοπλοΐας του Ομίλου ΝΟΚΙ](/wp-content/themes/yootheme/cache/ff/441565955_3827406364209814_3717710729534253759_n-1-ff1110a8.jpeg)
![Τερμάτισε στον Αγ. Νικόλαο της Ζακύνθου σήμερα η Αναστασία Κουενε-Γερολυμάτου αθλήτρια ιστιοπλοΐας του Ομίλου ΝΟΚΙ](/wp-content/themes/yootheme/cache/fc/441565955_3827406364209814_3717710729534253759_n-1-fcea624e.jpeg)
Τερμάτισε στον Αγ. Νικόλαο της Ζακύνθου σήμερα η Αναστασία Κουενε-Γερολυμάτου αθλήτρια ιστιοπλοΐας του Ομίλου ΝΟΚΙ
Σήμερα Τριτη 11/06/2024 τερμάτισε στον Αγ. Νικόλαο της Ζακύνθου η μεγαλύτερη σε ηλικία (86 ετών) αθλήτρια ιστιοπλοΐας του Ομίλου μας ΝΟΚΙ, Αναστασία Κουενε-Γερολυμάτου. Ξεκίνησε στις 14.10 από την Παραλία Κορώνι και με το Windsurf της κάλυψε την απόσταση των 10,35 νμ. σε 4 και 1/2 ώρες!!
Ο όμιλός μας εκφράζει στην Αθλήτριά του τα θερμά του συγχαρητήρια.
Στο λιμάνι την καλωσόρισε μια εκπρόσωπος του Δήμαρχου Ζακύνθου.
Σας υπενθυμίζουμε ότι η Αναστασία είχε διασχίσει τον διάπλου Σκάλα Κεφαλονιάς – Κυλλήνη (18νμ.) το 2020 και καταγράφτηκε στο βιβλίο Guiness για αυτό το κατόρθωμά της.
Η όλη διοργάνωση έγινε υπό την Αιγίδα και την έμπρακτη συμμετοχή του Δήμου Αργοστολίου και ιδιαίτερα του Αντιδημάρχου Αθλητισμού κ. Γιάννη Τζωρτζάτου, το δε συνοδευτικό Σκάφος ήταν χορηγία της Εταιρείας KEFALONIABOATRENTALS.
Στο σκάφος συνοδείας Κυβερνήτης ήταν το μέλος του Ομίλου μας Γιώργος Βλάχος και επέβαιναν ο Γιατρός Ανδρέας Τσιμάρας, ο ναυαγοσώστης Φιλάρετος Τζωρτζάτος, ο Τεχνικός Σύμβουλος της Αναστασίας Δημήτρης Δεληγιάννης το συνεργείο του Inkefalonia και μια εικονολήπτρια από την Αγγλία με την μεταφράστριά της
Και πάλι Συγχαρητήρια σε όλους όσους βοήθησαν και κυρίως στην Αναστασία, που απέδειξε και πάλι ότι η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός!
Το Δ.Σ. του ΝΟΚΙ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)