Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Τ.Ψ.Μ.Ε. : Πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών με θέμα «Νέα Μέσα Επικοινωνίας και Ψηφιακό Μάρκετινγκ»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FIU-ni-25620-97305.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=eeabe198)
![Τ.Ψ.Μ.Ε. : Πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών με θέμα «Νέα Μέσα Επικοινωνίας και Ψηφιακό Μάρκετινγκ»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FIU-ni-25620-97305.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=7bd58c88)
Τ.Ψ.Μ.Ε. : Πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών με θέμα «Νέα Μέσα Επικοινωνίας και Ψηφιακό Μάρκετινγκ»
Tο Τμήμα Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας του Ιονίου Πανεπιστημίου ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Νέα Μέσα Επικοινωνίας και Ψηφιακό Μάρκετινγκ» («New Media Communication and Digital Marketing»). Το ΠΜΣ «Νέα Μέσα Επικοινωνίας και Ψηφιακό Μάρκετινγκ» έχει ως αντικείμενο την παροχή εξειδικευμένων γνώσεων και την ανάπτυξη ικανοτήτων αξιοποίησης των Ψηφιακών Μέσων για την Επικοινωνία και το Μάρκετινγκ.
Το πρόγραμμα απευθύνεται τόσο σε εργαζόμενους του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα οι
οποίοι επιθυμούν να αποκτήσουν εξειδικευμένες γνώσεις στα νέα μέσα επικοινωνίας και ψηφιακού μάρκετινγκ, όσο και σε πτυχιούχους ΑΕΙ οι οποίοι επιθυμούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε μεταπτυχιακό επίπεδο στους τομείς της Επικοινωνίας, του Μάρκετινγκ και των Ψηφιακών Μέσων. Η χρονική διάρκεια σπουδών για την απονομή του Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών ορίζεται σε τρία (3) ακαδημαϊκά εξάμηνα, με δυνατότητα παράτασης ενός (1) ακαδημαϊκού εξαμήνου.
Η διδασκαλία των μαθημάτων πραγματοποιείται με μεθόδους εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Επιπρόσθετα προσφέρονται δύο εντατικοί κύκλοι μαθημάτων ανά εξάμηνο οι οποίοι πραγματοποιούνται δια ζώσης με δυνατότητα ταυτόχρονης παρακολούθησης από απόσταση. Οι φοιτητές υποχρεούνται να παρακολουθήσουν τουλάχιστον το 75% των ωρών διδασκαλίας του κάθε μαθήματος. Τα δια ζώσης μαθήματα πραγματοποιούνται εντός εντατικών κύκλων μαθημάτων, οι οποίοι δεν υπερβαίνουν τις δύο (2) εβδομάδες ανά εξάμηνο. Τα τέλη φοίτησης του προγράμματος ανέρχονται συνολικά στα 2.500,00€ για το σύνολο των απαιτούμενων εξαμήνων σπουδών. Παρέχεται η δυνατότητα τμηματικής καταβολής.
Οι υποψήφιοι φοιτητές θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας, μόνο ηλεκτρονικά, στον σύνδεσμο http://sites.ionio.gr/dmc-master/, από Δευτέρα 3 Ιουνίου 2024 έως και Πέμπτη 29 Αυγούστου 2024. Η αναλυτική προκήρυξη καθώς και άλλες επιπλέον πληροφορίες είναι διαθέσιμες:
Στον ιστότοπο του Τμήματος (https://dmc.ionio.gr)
Από την Γραμματεία (τηλ. 2671022134, 2671027311 email: dmcmaster@ionio.gr )
Ο Διευθυντής του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών
Σπυρίδων Ε. Πολυκαλάς
Καθηγητής
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Στιγμιότυπο-οθόνης-2024-05-24-183043.png)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)