Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Δωρεά Αδελφότητας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά](/wp-content/themes/yootheme/cache/25/cc9470c6c11b1dde498844b1625b1dd4_XL-25c42d52.jpeg)
![Δωρεά Αδελφότητας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fcc9470c6c11b1dde498844b1625b1dd4_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=f9106509)
Δωρεά Αδελφότητας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά
Στο μικροβιολογικό τμήμα του Γ.Ν. Κεφαλληνίας παρέδωσαν στις 23 Ιουνίου 2020 εκ μέρους της Αδελφότητας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά η Πρόεδρος Μαριολένη Νεοφύτου και η Αντιπρόεδρος Ρεγγίνα Μπαλτσαβιά μία φυγόκεντρο σωληναρίων model C 1015 (εταιρεία Technolab) καθώς και 1000 μάσκες για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου.
Τα χρήματα για την αγορά του εξοπλισμού που δωρίζουμε σήμερα στο Νοσοκομείο συγκεντρώθηκαν στο πλαίσιο του Χριστουγεννιάτικου Μπαζάρ που διοργάνωσε η Αδελφότητα Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά με επιμέλεια της Αν. Γραμ. Δήμητρας Βαλλιανάτου και του Μέλους ΔΣ Στέλλας Βουτσινά με την ευγενική χορηγία προϊόντων επιχειρηματιών συμπατριωτών μας και φίλων του Συλλόγου καθώς και όσων αγόρασαν τα προϊόντα αυτά.
Ο Διοικητής του Νοσοκομείου κ. Φώτης Μεσσάρης ευχαρίστησε την Αδελφότητα για τη δωρεά του μηχανήματος προς το σκοπό κάλυψης αναγκών του Γ.Ν. Κεφαλονιάς λόγω και του COVID-19.
Ευχαριστούμε όσους συνεργάστηκαν εξαιρετικά με τον Ταμία Ορέστη Καππάτο που ανέλαβε όλη τη διαδικασία προμήθειας του εξοπλισμού και ιδιαίτερα τη μεταφορική εταιρεία «ΔΑΝΕΛΑΤΟΣ» και ιδίως τους Γεράσιμο και Χρήστο Δανελάτο που ανέλαβαν αφιλοκερδώς τη μεταφορά του μηχανήματος στην Κεφαλονιά, το Λογιστικό Γραφείο Γιάννη Βουτσινά και ιδίως τον λογιστή κ. Κρομμύδα που αφιλοκερδώς συνέδραμαν στις διαδικαστικές ενέργειες και τον κ. Μπαλάνη, Ειδικό Συνεργάτη του Υπ. Υγείας, για την ταχεία διεκπεραίωση του αιτήματος περί αποδοχής της δωρεάς από το Υπουργείο Υγείας, σύμφωνα και με τα προβλεπόμενα της εγκυκλίου για την καταπολέμηση της διάδοσης του ιού COVID-19.
Χαιρόμαστε που ο εξοπλισμός αυτός θα τις καλύψει ανάγκες του Νοσοκομείου μας. Να είμαστε καλά να μπορούμε να προσφέρουμε ουσιαστικά στον τόπο μας!!
Το Δ.Σ. της Αδελφότητας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ
Ενημέρωση για την λειτουργία των ΚΕΠ Σάμης λόγω εργασιών
Εξαιρετική η χορευτική εκδήλωση «Μαντήλι Ομορφοκέντητο & Πολυχορευμένο» του Πολιτιστικού Συλλόγου «Ο Μπάλλος» [21.07.2024]
Αρχαία επιστήμη, μύθοι και πραγματικότητες @Βοτανικός Κήπος [16.07.2024]
Δυο λόγια για τον Παναγή Δίλαλο από τον Ηλία Τουμασάτο
Δωρεά απινιδωτή στην περιφέρεια [08.07.2024]
Παγκόσμια Ημέρα Φιλιού 2024: Τι γιορτάζουμε σήμερα 6 Ιουλίου
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)