Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας στα γραφεία του KEFALONITIS](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F03%2FSN406178.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=02e06e33)
![Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας στα γραφεία του KEFALONITIS](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F03%2FSN406178.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=0fceca88)
Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας στα γραφεία του KEFALONITIS
Χθες Τετάρτη 16/3/2022 είχαμε την τιμή να μας επισκεφθούν φοιτητές του Τμήματος Ψηφιακων Μέσων και Επικοινωνίας του Ιονίου Πανεπιστημίου, ώστε να δούν πως λειτουργεί ένα ειδησεογραφικό site.
Μέσα στο σύντομο χρονικό διάστημα της επίσκεψης προσπαθήσαμε συνοπτικά να παρουσιάσουμε πως δουλεύει η ιστοσελίδα, από την λήψη του οπτικοακουστικού υλικού, μέχρι και την επεξεργασία και την ανάρτηση. Αλλά και τον τρόπο εργασίας και την θεματολογία που κινούμαστε ως ομάδα του kefalonitis, έτσι ώστε να πάρουν μια μικρή γεύση από την δική μας καθημερινότητα.
Μοιραστήμακε μαζί τους στιγμές από τις μέχρι σήμερα δραστηριότητές μας, εμπειρίες από την δημιουργία της ιστοσελίδας, του περιοδικού, αλλά και την εξέλιξή τους στο χρόνο, παρουσιάζοντας παράλληλα μια ευρύτερη εικόνα των απαιτήσεων, αλλά και των δυνατοτήτων που υπάρχουν για ανάπτυξη και εξέλιξη σε αυτό που κάνουμε.
Ως ομάδα του KEFALONITIS αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όσους παρευρέθηκαν, αλλά και ιδιαίτερα την καθηγήτρια των παιδιών κα. Παρίση γι’ αυτή την τιμή και την εμπιστοσύνη που μας έδειξε.
Καλή σταδιοδρομία σε όλα τα παιδιά.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/03/SN406178-1024x724.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/03/SN406185-1024x687.jpg)
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ
Ενημέρωση για την λειτουργία των ΚΕΠ Σάμης λόγω εργασιών
Εξαιρετική η χορευτική εκδήλωση «Μαντήλι Ομορφοκέντητο & Πολυχορευμένο» του Πολιτιστικού Συλλόγου «Ο Μπάλλος» [21.07.2024]
Αρχαία επιστήμη, μύθοι και πραγματικότητες @Βοτανικός Κήπος [16.07.2024]
Δυο λόγια για τον Παναγή Δίλαλο από τον Ηλία Τουμασάτο
Δωρεά απινιδωτή στην περιφέρεια [08.07.2024]
Παγκόσμια Ημέρα Φιλιού 2024: Τι γιορτάζουμε σήμερα 6 Ιουλίου
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)