Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ευχαριστήριο μήνυμα του Επαλ Αργοστολίου στη διοίκηση του ξενοδοχείου Lassi Hotel](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CF%88%CF%88%CF%88.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=0fa39fbb)
![Ευχαριστήριο μήνυμα του Επαλ Αργοστολίου στη διοίκηση του ξενοδοχείου Lassi Hotel](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CF%88%CF%88%CF%88.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=d5720a0b)
Ευχαριστήριο μήνυμα του Επαλ Αργοστολίου στη διοίκηση του ξενοδοχείου Lassi Hotel
Το 1 ο ΕΠΑΛ Αργοστολίου θα ήθελε να ευχαριστήσει τη διοίκηση του ξενοδοχείου Lassi Hotel και ειδικότερα τον κύριο Γαλιατσάτο Σπυρίδωνα και Γαλιατσάτο Διονύσιο για τη θερμή υποδοχή και την ενημέρωση που παρείχαν στους μαθητές μας. Στα πλαίσια της εκπαιδευτικής επίσκεψης, οι μαθητές των ειδικοτήτων «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών» και «Υπάλληλος Τουριστικών
Επιχειρήσεων» περιηγήθηκαν στον χώρο του ξενοδοχείου και ενημερώθηκαν τόσο για τα τρέχοντα ζητήματα του τουρισμού του νησιού, όσο και ειδικότερα θέματα που άπτονται των ειδικοτήτων.
Το 1 ο Επάλ Αργοστολίου ολοκλήρωσε το πολιτιστικό πρόγραμμα « Η μουσική ως
μέσο μάθησης, ψυχαγωγίας, και επικοινωνίας » με μια εκπαιδευτική επίσκεψη στις νήσους Βαρδιάνους.
Η προσπάθειά ξεκίνησε με την παρουσίαση στο θέατρο της μουσικοχορευτικής παράστασης και τελείωσε με μια σχολική εκδρομή και την παρουσίαση των προγραμμάτων στο θέατρο. Οι μαθητές σε συνεργασία με τους καθηγητές τους κατάφεραν να ολοκληρώσουν με επιτυχία το πρόγραμμά τους. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους συνέβαλλαν ώστε να πετύχει αυτό το δύσκολο εγχείρημα.
Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες εξετάσεις.
Ο Διευθυντής Δελλαπόρτας Πέτρος
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/05/ψψψ.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/05/Χωρίς-τίτλο-2.jpg)
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ
Ενημέρωση για την λειτουργία των ΚΕΠ Σάμης λόγω εργασιών
Εξαιρετική η χορευτική εκδήλωση «Μαντήλι Ομορφοκέντητο & Πολυχορευμένο» του Πολιτιστικού Συλλόγου «Ο Μπάλλος» [21.07.2024]
Αρχαία επιστήμη, μύθοι και πραγματικότητες @Βοτανικός Κήπος [16.07.2024]
Δυο λόγια για τον Παναγή Δίλαλο από τον Ηλία Τουμασάτο
Δωρεά απινιδωτή στην περιφέρεια [08.07.2024]
Παγκόσμια Ημέρα Φιλιού 2024: Τι γιορτάζουμε σήμερα 6 Ιουλίου
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)