Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Έκανε βήμα για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία
Με τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ο Ναυτικός Όμιλος Αργοστολίου είναι πρωτοπόρος στο Βόρειο Όμιλο του πρωταθλήματος της Β`Εθνικής κατηγορίας. Στους αγώνες που διεξήχθησαν στη Θεσσαλονίκη το περασμένο τριήμερο 19-21 Μαρτίου ο Ν.Ο.Α κερδίζοντας διαδοχικά τους Αρη Θεσσαλονίκης, Χαλκίδα,Ο.Φ.Θ και Χαλάνδρι επιβεβαίωσε το τίτλο που του είχε αποδωθεί ότι έιναι εκ των φαβορί για άνοδο την Α2 Εθνική Κατηγορία.Σε ένα ακρως ανταγωνιστικό πρώτάθλημα όπως είναι αυτό της Β` Εθνικής Κατηγορίας με την αγωνιστική της παρουσία η ομάδα της Κεφαλονιάς δε συνάντησε ουσιαστική αντίσταση σε κανένα από τους αγώνες της.Η άρτια προετοιμασία σε συνδυασμό με την υψηλή ποιότητα των αθλητων της μετέτρεψαν το αμφίρροπο των αγώνων πριν την έναρξη σε μια τυπική διαδικασία .
Όλοι οι αθλητές ήταν διακρεθέντες όμως ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει σε τρείς εκ των γηγενών αθλητών , τον αρχηγό της ομάδας Κατσιγιάννη Γιώργο και Δελακά Ζήση (πρώτο σκόρερ της πρώτης φάσης) καθώς και τον δεκαεξάχρονο Τραυλό Παναγή από την ομάδα Νέων του ΝΟΑ που συμμετείχε με επιτυχία στο τουρνουα πετυχαίνοντας μάλιστα και τρία τέρματα στον αγώνα με τον Αρη Θεσσαλοννίκης.
Σε δηλώσεις του ο αρχηγός της ομάδος Κατσιγιάνης Γ. δήλωσε: <<Είμαστε ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα των αγώνων αλλα χρειάζεται ακόμη μεγαλη προσπάθεια και πανω από όλα συγκέντρωση και κανένας ευησυχασμός για την επιτευξη του τελικού στόχου που δεν είναι άλλος από τη κατάκτηση του Πρωταθλήματος και την άνοδο της ομάδας.>>
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ –ΧΑΛΚΙΔΑ 15-5
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ –Ο.Φ.Θ 12-4
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 16-2
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ- ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 16-4
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
1. Αργοστόλι 8 (59-15)
2. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (34-34)
3. ΟΦΘ 3 (28-25)
4. Αρης 3 (26-40)
5. Χαλκίδα 2 (26-44)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
1. Μεσόγειος 5 (25-24)
2. Αγιος Νικόλαος 5 (23-21)
3. Νηρέας Γέρακα 5 (21-21)
4. Ηλιούπολη 3 (23-20)
5. Ιωνικός Νικαίας 2 (21-26)
Το πρωτάθλημα συνεχίζεται με τη διεξαγωγη της δεύτερης φάσης με τους ίδιους ακριβ ομίλους και μεταφορά της βαθμολογίας.Οι τρείς πρώτες ομάδες αυτής της φάσης από κάθε όμιλο προκρίνονται στη τελική φάση δημιουργώντας το FINAL-6 από το οποίο οι δύο πρώτες ομάδες προβιβάζονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)