Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του ο ΑΣΚ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fd6a5b207393ad7dd120829c8877fdeb8_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=e568030e)
![Έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του ο ΑΣΚ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fd6a5b207393ad7dd120829c8877fdeb8_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=0ed21026)
Έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του ο ΑΣΚ
Με την ευχή το 2018 να είναι μία καλή χρονιά για όλα τα τμήματα του συλλόγου, ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, έκοψε την Δευτέρα το απόγευμα, στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του.
Την βασιλόπιτα ευλόγησαν, ο αρχιμανδρίτης π. Σπυρίδωνας Πετεινάτος, μαζί με τον αρχιμανδρίτη π. Κυπριανό και έκοψαν μαζί με τον Γενικό Διευθυντή του ΑΣΚ κ. Θανάση Μουίκη, ο οποίος στον σύντομο χαιρετισμό του, έκανε έναν μικρό απολογισμό της χρονιάς που έφυγε και η οποία έφερε τεράστιες επιτυχίες στο σύλλογο, τόσο από την ανδρική ομάδα, όσο και από τις υποδομές. Μάλιστα, αναφέρθηκε στην σοβαρή δουλειά που γίνεται στον Σύλλογο και ζήτησε την στήριξη της ομάδας από όλους.
Χαιρετισμό επίσης απηύθυναν, ο Δήμαρχος Κεφαλονιάς Αλέξανδρος Παρίσης, ο περιφερειακός σύμβουλος Νικόλας Βαλλιανάτος, ο πρόεδρος της ΚΕΔΗΚΕ Άγγελος Κωνσταντάκης, ο αντιδήμαρχος τουρισμού Ευάγγελος Κεκάτος και ο Γιάννης Βαρούχας εκ μέρους της βουλευτή Κεφαλονιάς, ενώ το παρών έδωσε και ο δημοτικός σύμβουλος Αντώνης Γεωργόπουλος .
Τα τέσσερα φλουριά από τις πίτες, είχαν και αξιόλογα δώρα, όπως μία μπάλα μπάσκετ, μία δωρεάν δίμηνη συνδρομή στα τμήματα υποδομής του συλλόγου, καθώς και δύο δωροεπιταγές αξίας 75 ευρώ η κάθε μία για αγορές στο κατάστημα Istante στο Αργοστόλι.
Ο κ. Μουίκης ευχαρίστησε όλους τους χορηγούς αυτής της προσπάθειας και ιδιαίτερα το κατάστημα Istante για τα δώρα του. Τυχεροί ήταν οι μικροί αθλητές και αθλήτριες του ΑΣΚ, Άλκηστις Στάβερη, Χρήστος Πλέσσας, Μαργαρίτα Ραυτοπούλου και Μιχάλης Μπίτας.
Και του χρόνου!
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)