Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ίδρυση ακαδημίας ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού Πειραιά στην Κεφαλονιά!!
Ζήσε το «ερυθρόλευκο» όνειρο. Γίνε μέλος της ακαδημίας του Ολυμπιακού Πειραιά στην Κεφαλονιά!
Ο Ολυμπιακός Πειραιά ξεκινά στην Κεφαλονιά την δημιουργία ακαδημίας ποδοσφαίρου.
Η ακαδημία ποδοσφαίρου της Κεφαλονιάς είναι υπό την αιγίδα του Ολυμπιακού Πειραιά με τεχνικό διευθυντή τον διάσημο τέως διεθνή ποδοσφαιριστή Γιώργο Αμανατίδη, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για το τεχνικό πρόγραμμα, την επιμόρφωση των προπονητών, αλλά και την επιλογή των ικανότερων παικτών που θα στελεχώσουν την ομάδα του Ολυμπιακού. Τεχνικός σύμβουλος των ακαδημιών αποκλειστικά για την Κεφαλονιά, είναι ο τέως αρχηγός της Γιουβέντους και ένας από τους πιο διάσημους Ιταλούς ποδοσφαιριστές ο Σέρτζιο Μπρίο, ο οποίος είναι εν δυνάμει μέλος του τεχνικού τιμ της Γιουβέντους. Ο Σέρτζιο Μπρίο, με την πλούσια εμπειρία του, θα προσφέρει στις ακαδημίες εκτός από την τεχνογνωσία του, αλλά και έναν σύνδεσμο με το καμπιονάτο!
Οι εγγραφές ξεκινούν την Παρασκευή 5 Φεβρουαρίου και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 14 Φεβρουαρίου και αφορούν παιδιά ηλικίας από 6 έως 16 χρονών (παμπαίδες, παίδες, έφηβους).
Για πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο 6973837383.
Στους νεαρούς ποδοσφαιριστές που θα εγγραφούν στην ακαδημία, παρέχεται, εκτός των άλλων, αθλητικό υλικό, αλλά και – αν επιλεγούν – η δυνατότητα συμμετοχής με την ακαδημία της Κεφαλονιάς σε διεθνή τουρνουά, μαζί με τις πρώτες ομάδες παίδων και εφήβων του Ολυμπιακού.
Η πρώτη παρουσία της ακαδημίας του Ολυμπιακού εκτός νησιού, θα είναι η επίσκεψη στο στάδιο «Γ. Καραϊσκάκης» σε προσεχές εντός έδρας παιχνίδι του Ολυμπιακού, αλλά και η συμμετοχή το Πάσχα στο διεθνές τουρνουά της Δράμας εκεί που θα γίνει και η επιλογή για τους παίκτες που θα συμμετάσχουν με τις ακαδημίες του Ολυμπιακό στην καλοκαιρινή ευρωπαϊκή του τουρνέ.
Μία νέα σελίδα ανοίγει για το τοπικό ποδόσφαιρο στην Κεφαλονιά και τα νεαρά παιδιά του νησιού μας, που πλέον θα έχουν την ευκαιρία να δείξουν την αξία τους και – γιατί όχι – να στελεχώσουν στο μέλλον την πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού Πειραιά.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)