Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Αισιόδοξοι για μια αλλιώτικη τουριστική σεζόν
Αγαπητοί μου συμπατριώτες, είναι πράγματι μια τουριστική χρονιά αλλιώτικη από τις άλλες. Καινούριες φιλές που αισιοδοξούν να μας επισκεφθούν σε αυτό τον τόπο, που θα σκορπίσουν το μήνυμά τους , για το τι θα βρουν και τι θα πάρουν από αυτό το πανέμορφο νησί. Το νησί μας θα τους ενθουσιάσει από τις φυσικές του ομορφιές ,εμείς τι κάνουμε; Σε λίγες μέρες και ώρες που απόμειναν, δεν άκουσα, δεν είδα μια ενημέρωση από υπεύθυνους κουμανταδόρους για μια καλή ενημέρωση σε αυτούς που περνούν από πρώτο χέρι οι ξένοι μας, που μας προτίμησαν για να μας επισκεφθούν. Κύριοι, οι καιροί άλλαξαν. Ας αλλάξουμε νοοτροπία γιατί όλοι μαζί, φέρουμε μεγάλες ευθύνες για το αύριο αυτού του τόπου και το μέλλον των παιδιών μας. Θα συνεχίσουμε τα ίδια λάθη; Θα βλέπουμε τον τουρίστα σαν χρήμα, για να τα οικονομήσουμε για μια σεζόν; Ποιοι πρέπει να έχουν κάνει κάποιες θετικές κινήσεις γύρω από την ενημέρωση των ανθρώπων εκείνων που βλέπουν τον τουρίστα σαν χρήμα και όχι σαν διαφήμιση;
Ποιοι φέρουν ευθύνες; Τους τίτλους ξέρουν να φέρνουν; Ποια είναι τα έργα τους και η προσφορά τους; Μπορούμε να τα μάθουμε; Τι θα κάνουμε, θα τους υποσχεθούμε σαν τις προηγούμενες χρονιές;
Κύριοι λυπάμαι, γιατί δε βλέπω καμιά κινητοποίηση για μια ενημέρωση σε μερικούς ανθρώπους αυτού του τόπου που τα ξέρουν όλα, που το μόνο που ξέρουν πως θα φουσκώσει η τσέπη τους στα γρήγορα. Πού βρίσκονται αυτές οι υπεύθυνες υπηρεσίες αυτού του τόπου για να μας φρενάρει τέλος πάντων;
Ας κοιτάξουμε και να μάθουμε και τους ανταγωνιστές μας που βρίσκονται γύρω μας.
Στέλιος Κυριακάτος
www.kyriakatos-nurseries.gr
www.kyriakatos.com
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)