Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ανακοινώσεις πό την Αστυνομική Δ/νση Κεφαλληνίας
Στο πλαίσιο της προσπάθειας που καταβάλλεται από την Αστυνομική Διεύθυνση Κεφ/νίας για την μείωση των τροχαίων ατυχημάτων πραγματοποιήθηκαν τις τελευταίες ημέρες συνεχείς έλεγχοι μέθης σε οδηγούς οχημάτων σε διάφορα σημεία. Από τους ελέγχους αυτούς βεβαιώθηκε μια παράβαση σε βαθμό πλημμελήματος και συνελήθφη οδηγός του οχήματος ο οποίος με την διαδικασία του αυτοφώρου και την σχηματισθείσα σε βάρος του δικογραφία οδηγήθηκε στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω, ενώ έγινε και ακινητοποίηση του οχήματός του.Εξάλλου, βραδινές ώρες της 18-12-2004 συνελήφθη από άνδρες του Α.Τ. Αργοστολίου στο Αργοστόλι, άνδρας ηλικίας 40 ετών ο οποίος σε κατάσταση μέθης στην αυλή της οικίας του πυροβολούσε με την κυνηγετική του καραμπίνα ασκόπως προκαλώντας την ανησυχία των περιοίκων. Ο δράστης με την διαδικασία του αυτοφώρου και την σχηματισθείσα σε βάρος του δικογραφία θα οδηγηθεί στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
Τέλος, νυχτερινές ώρες της 18/19-12-2004 κατά γενόμενο έλεγχο σε κατάστημα “καφενείο” στο Αργοστόλι από άνδρες του Τ.Α. Αργοστολίου συνελήφθησαν ο υπεύθυνος του καταστήματος με 5 ακόμη άτομα τα οποία διενεργούσαν παράνομο τυχερό παίγνιο “πόκα” και κατασχέθηκαν χρηματικό ποσό σε ευρώ και δυο τράπουλες.
Ενεργείται προανάκριση από το Τ.Α. Αργοστολίου. Οι δράστες με την διαδικασία του αυτοφώρου θα οδηγηθούν στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)