Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Αναλυτικό πρόγραμμα του Αργοστολιώτικου Καρναβαλιού
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ ΔΕ.ΠΑ.Ψ – ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2010
Τσικνοπέμπτη 4/2/2010 Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα 18.00
Tο Καρναβάλι της πόλης μας, μας προσκαλεί όλους να χαρούμε, τσικνίζοντας, πίνοντας και χορεύοντας. Στις 6 το απόγευμα ανάβουν οι ψησταριές στο κέντρο της πόλης. Η «τσίκνα» από τις ψησταριές όπου κερνούν μεζέδες και άφθονο κρασί από τον Αγροτοβιομηχανικό Συνεταιρισμό Παραγωγών Ρομπόλας ανεβαίνει, μαζί και το κέφι των καρναβαλιστών που ξεχύνονται στους δρόμους.
Η ΔΕΠΤΑ Πυλάρου & ο Πολιτιστικός Σύλλογος Φαρακλάτων «Κυκλώπεια Τείχη» προσφέρουν δωρεάν παραδοσιακό Ρυζόγαλο.
Παραδοσιακές Καντρίλιες από τον Πολιτιστικό Σύλλογο «ΙΟΝΙΟΣ ΠΝΟΗ» και από τους μαθητές της 6ης Τάξης του Γ΄ Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου οι οποίοι συμμετέχουν ενεργά στις εκδηλώσεις της
Αποκριάς.
Η ατμόσφαιρα συμπληρώνεται με την ορχήστρα του Παναγή Παλημέρη .
Αποκριάτικο Γλέντι για τα μέλη και τους φίλους του ΚΑΠΗ στον χώρο του ΚΑΠΗ από τις 18.30 το απόγευμα με μουσική, χορό & φαγητό
Στο BASS Club με ρυθμούς ξέφρενους & μεθυστικούς σε ένα TEQILA PARTY .
Παρασκευή 5/2/2010 Λαϊκή βραδιά στην ΟΙΝΟΘΗΚΗ με ζωντανή μουσική με τους Δημήτρη Αραγιάννη και Χρήστο Δήλαλο
Πάρτυ Μασκέ με Κινηματογραφική αμφίεση διοργανώνει το εστιατόριο «στο ΨΗΤΟ»
Κυριακή 7/2/2010 Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα 10.00
Παιχνίδι Κρυμμένου Θησαυρού Α΄ Μέρος
Οι ομάδες των παιδιών που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο κυνήγι του Κρυμμένου Θησαυρού, φορώντας τις Αποκριάτικες στολές τους πρέπει να είναι στις 10:00 στη πλατεία, όπου θα αναζητήσουν την περιπέτεια και τον χαμένο θησαυρό στους δρόμους της πόλης!!! Τους περιμένουν γρίφοι, δοκιμασίες και παιχνίδια. Ερωτήσεις που μπορεί να τους βοηθήσουν ή και να τους μπερδέψουν θα ακούγονται συνεχώς από τον Ραδιοφωνικό Σταθμό «Ζιζάνιο» που συμμετέχει ενεργά στο παιχνίδι.
Ειδική Βαθμολογία, στην καλύτερη καρναβαλική εμφάνιση.
Ο Αθλητικός Σύλλογος ΑΓΣ Επτανήσων σας καλεί στον Αποκριάτικο Παιδικό Χορό στο BASS Club με μπουφέ, αναψυκτικά, χορό, παιχνίδια, κέφι , από τις 6.00 έως τις 10.00μμ Τιμή Πρόσκλησης 10¤
Δημοτικό Διαμέρισμα Φαρακλάτων ώρα 20.00 ΜΑΣΚΑΡΑ ΣΤΑ ΦΑΡΑΚΛΑΤΑ Ελάτε να διασκεδάσουμε στον κλειστό χώρο του συλλόγου μας.
Καντρίλιες & γαϊτανάκι από το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου.
Tετάρτη 10/2/2010 BASS Club ώρα 17.00 Αποκριάτικος Παιδικός Χορός Δήμου Αργοστολίου Οι Απόκριες έφτασαν κι ένα Αποκριάτικο Γαϊτανάκι Χρωμάτων, Ρυθμού και Μουσικής θα στηθεί από μία παρέα πολύχρωμων κλόουν, ξυλοπόδαρων, ζογκλέρ που μαζί με τις εντυπωσιακές κινούμενες φουσκωτές φιγούρες καρτούν θα «σκαρώσουν» ένα τρελό-τρελό πανηγύρι, δημιουργώντας ένα εντυπωσιακό happening ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟΣ
Παρασκευή 12/2/2010 Ο Εμπορικός Σύλλογος Αργοστολίου «Η Κράνη» διοργανώνει Παιδικό Αποκριάτικο Χορό στο BASS Club ώρα 16.00
Λαική βραδιά στην ΟΙΝΟΘΗΚΗ με ζωντανή μουσική με τους Δημήτρη Αραγιάννη και Χρήστο Δήλαλο
BASS Club Το περιοδικό KEFALONITIS mag διοργανώνει αποκριάτικο πάρτυ
Σάββατο13/2/2010 Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα 19.00 Βραδινή Παρέλαση Καρνάβαλου Ο Βασιλιάς Καρνάβαλος με την συνοδεία των Φιλαρμονικών θα κάνει την βραδινή του έξοδο αποκαλύπτοντας την φετινή του φορεσιά. Προετοιμαστείτε για τις «τσουβαλοδρομίες» ,τις «αβγουλοδρομίες», το «σκέιτινγκ», την «παντομίμα» και άλλα παιχνίδια ικανότητας & ευρηματικότητας γιατί αρχίζει τώρα το Παιχνίδι του Κρυμμένου Θησαυρού Β΄ Μέρος
ΟΙΝΟΘΗΚΗ Tο γυμναστήριο Genesis διοργανώνει Μασκέ-Πάρτυ Μουσική, Χορός, μπόλικο κρασί και καλή διάθεση είναι το μυστικό μιας κεφάτης, αποκριάτικης βραδιάς Σας περιμένουμε…
Ο Ναυτικός Όμιλος Αργοστολίου σας προσκαλεί στο μεγάλο χορό του, στο Κέντρο Κούτουπας Paradise στην περιοχή Αεροδρομίου (Αμμες Σβορωνάτων) με πλούσιο Μουσικό Πρόγραμμα μέχρι πρωίας ΚΟΥΤΟΥΠΑΣ PARADISE στις Αμμες ώρα 21.00 Τιμή εισιτηρίου 5Є τηλέφωνο κρατήσεων 2671 0 42218
Ο Ναυταθλητικός Όμιλος Κεφ/νιάς, Ιθάκης διοργανώνει πάρτυ μασκέ «στο ΨΗΤΟ» με θέμα Πυρ, Γυνή και Θάλασσα… ώρα 22.00
Κυριακή 14 /2/2010
Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου ώρα 15.00
Μεγάλη Καρναβαλική Παρέλαση …
Παρουσιάζει η Ελένη Καδά & Στις μουσικές επιλογές ο DJ Στέλιος Διακρούσης
Μια παρέλαση ξεχωριστή που σφύζει από ζωντάνια, ρυθμό & κέφι.
Αρματα εμπνευσμένα από την επικαιρότητα & κατασκευασμένα με μεράκι & φαντασία… Μαθητές μικροί και μεγάλοι, ελεύθεροι Καρναβαλιστές, πολιτιστικοί σύλλογοι, Τεχνίτες που εργάστηκαν με κέφι, για να ετοιμάσουν την μεγάλη Γιορτή, θα δώσουν ένα διαφορετικό χρώμα & θα ξεχυθούν στους δρόμους της πόλης, με χρώματα και μουσικές συνοδεύοντας τον Καρνάβαλο.
Μετά το τέλος της Παρέλασης θα παρακολουθήσουμε το Μουσικοχορευτικό συγκρότημα TALIJA με επαγγελματίες χορευτές και διεθνές ρεπερτόριο χορών από τη Ρωσία, Ουγγαρία, Ουκρανία, Ισπανία, Μεξικό και Τσιγγάνικους χορούς.
Δημοτικό Διαμέρισμα Φαρακλάτων ώρα 20.00 ΜΑΣΚΑΡΑ ΣΤΑ ΦΑΡΑΚΛΑΤΑ Ελάτε να διασκεδάσουμε στον κλειστό χώρο του συλλόγου μας. Καντρίλιες & γαϊτανάκι από το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου
Το Λύκειο των Ελληνίδων Παράρτημα Αργοστολίου πραγματοποιεί Αποκριάτικο Χορό στην Αίθουσα Δεξιώσεων «ΑΘΗΝΑ» (3Ο χιλ. Αργοστόλι – Πόρος πλάι στην ELIN τηλ. 26710.25590) την Κυριακή 14 Φεβρουαρίου και ώρα 9.30 Καλλιτεχνικό Πρόγραμμα: α. Γαϊτανάκι, β. Ταγκό, Εκλεκτή μουσική, Πλούσια λαχειοφόρος αγορά Διαγωνισμός με θέμα: Το ωραιότερο Αποκριάτικο καπέλο Τιμή Εισόδου κατΆ άτομο:30¤ (είσοδος, φαγητό, ποτό)Πληροφορίες στο τηλ: 26710.23513
BASS Club Rio de Janeiro Night Χορέψτε salsa & samba με τις Βραζιλιάνες Χορεύτριες για μια αξέχαστη βραδιά.
Στις KATAVOTHRES Πάρτυ Μασκέ μέχρι πρωίας με τον DJ DINO
Καθαρά Δευτέρα 15/2 Στον Πλακόστρωτο Χώρο στον Κούταβο
ΚΟΥΛΟΥΜΑ Δήμου Αργοστολίου ώρα:12.00 Με παραδοσιακές γεύσεις, χρώματα, ακούσματα και πέταγμα χαρταετού σας καλούμε να γιορτάσουμε το ξεκίνημα της Σαρακοστής στο Δήμο Αργοστολίου.
Θα έχετε την ευκαιρία να γευτείτε και να απολαύσετε με τη συνοδεία της παραδοσιακής λαγάνας της «Καθαράς Δευτέρας» και άλλα σαρακοστιανά και να διασκεδάσετε με ένα αυθεντικό παραδοσιακό γλέντι στην ύπαιθρο.
Συμμετέχουν: Η Ορχήστρα του Γρηγόρη Βαγγελάτου & Ο Πολιτιστικός Σύλλογος ΑΙΝΟΣ από τα Βλαχάτα
Κούλουμα στα Κουρουκλάτα
Με ζωντανή μουσική, πολύ κέφι και νηστίσιμο δωρεάν μπουφέ σε στεγασμένο χώρο. Ιδανικός χώρος για χαρταετό και άνετο parking..
ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ – ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)