Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Απογοήτευση το στρώσιμο του δρόμου στην κρανιά
Με ημίμετρα δεν δίνεται λύση σε ένα τεράστιο πρόβλημα όπως έχει εξελιχθεί τα τελευταία χρόνια ο πλέον επικίνδυνος δρόμος της πόλης, η κρανιά. Χρόνια ακούγεται για απαλλοτριώσεις και διαπλάτυνση, χρόνια ελπίζουμε επιτέλους σε έναν σωστό σχεδιασμό και έναν σύγχρονο αυτοκινητόδρομο αντάξιο ΄να καλύψει τις ανάγκες της περιοχής. Και όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο απογοητευόμαστε από την εξέλιξη των πραγμάτων.Αντί αυτού, λακκούβες που ομοιάζουν την διέλευση με πτήση από τις αναταράξεις. Και τον κίνδυνο να ξεφύγει το όχημα από την πορεία του κάτι παραπάνω από πιθανό. Κάποιοι για να πουν ότι έγιναν έργα έβαλαν πριν λίγες μέρες λίγη πίσσα, κακήν κακώς και χωρίς καμία προεργασία και επιστημονική (ορθή) αντιμετώπιση του θέματος. Τα μπαλώματα χειροτερεύουν την κατάσταση και καθιστούν τον δρόμο ακόμα πιο επικίνδυνο από πριν.
Εμείς γνωρίζουμε ότι τα εμπόδια στο έργο είναι πολλά και στεκόμαστε με κάθε τρόπο υπέρ της ριζικής λύσης, με τις άμεσες αποζημιώσεις για ένα ολοκληρωμένο έργο που θα λύσει οριστικά το πρόβλημα. Απλά κάντε κάτι πριν είναι αργά. Δεν αξίζει κανένα οικονομικό και προσωπικό όφελος το κόστος της ανθρώπινης ζωής που καθημερινά κινδυνεύει. Και να ξέρετε ότι ο Κεφαλονίτης βλέπει, κρίνει και εκτιμά το σωστό.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)