Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Απολογισμός Αντιπυρικής Περιόδου της Π.Υ Αργοστολίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fa36a53325a0e9e49881b4fe29b1816e9_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=1e1c316a)
![Απολογισμός Αντιπυρικής Περιόδου της Π.Υ Αργοστολίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fa36a53325a0e9e49881b4fe29b1816e9_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=32ac45e7)
Απολογισμός Αντιπυρικής Περιόδου της Π.Υ Αργοστολίου
Πραγματοποιήθηκε την 02/11/2018 στις εγκαταστάσεις της Π.Υ Αργοστολίου ο απολογισμός της αντιπυρικής περιόδου του τρέχοντος έτους.
Όπως τονίστηκε από τον κ. Διοικητή της εν λόγω Υπηρεσίας, Πύραρχο Ράπτη Ιωάννη, η πλήρης εφαρμογή του επιχειρησιακού σχεδιασμού αλλά και η έγκαιρη και ταχεία ενεργοποίηση του μηχανισμού δασοπυρόσβεσης συντέλεσαν ώστε να κατατάσσεται, η αναφερόμενη αντιπυρική περίοδος ως μία εκ των πιο επιτυχημένων, αποσβένοντας την ιδιαίτερη διακινδύνευση κατά της ανθρώπινης ζωής και των περιουσιών των συμπολιτών μας, λαμβάνοντας πάντα υπόψη τα πιστά διατηρούμενα, από μέρους μας, στατιστικά στοιχεία περί πυρκαγιών.
Προς επίτευξη των ανωτέρω, ευχαρίστησε όλους τους Πυροσβεστικούς Υπαλλήλους που έδειξαν απαράμιλλο ζήλο και αυταπάρνηση για την αντιμετώπιση των συμβάντων, το κλιμάκιο της ΜΑΕΔΥ, την Περιφερειακή Ενότητα Κεφαλληνίας κ΄ Ιθάκης, το Δήμο Κεφαλληνίας, την Αστυνομική Διεύθυνση Κεφαλληνίας, τη Δ/νση Δασών Κεφαλληνίας, τις Εθελοντικές Ομάδες Δασοπροστασίας και όλους του φορείς ή άλλες οργανώσεις για την άψογη συνεργασία και την αμέριστη συμπαράσταση και συνδρομή.
Ο Διοικητής
(τ.σ.υ.)
Ιωάννης Απ. Ράπτης
Πύραρχος
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)