Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Αργοστολιώτικο καρναβάλι 2005
Από τη Δημοτική Επιχείρηση Πολιτισμού Αναψυχής και Ψυχαγωγίας (ΔΕΠΑΨ) του Δήμου Αργοστολίου εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
Η Δημοτική Επιχείρηση Πολιτισμού Αναψυχής και Ψυχαγωγίας Αργοστολίου σας προσκαλεί να πάρετε μέρος και να συμμετέχετε ενεργά στο φετινό Αργοστολιώτικο Καρναβάλι.
Σας καλούμε να αναδείξουμε το πατροπαράδοτο αυτό έθιμο του τόπου μας, που η επιτυχία του είναι απόλυτα δεμένη με τη δική σας μαζική συμμετοχή, με τον αυτοσχεδιασμό, την πρωτοτυπία, τη φαντασία σας, το χιούμορ και περισσή σάτιρα.
Σας καλούμε να επεξεργαστούμε μαζί ιδέες, απόψεις και να μας δοθεί η ευκαιρία να καταλήξουμε σε μια αποδοτική συνεργασία.
Η ΔΕΠΑΨ πρόκειται σύντομα να κυκλοφορήσει έντυπο πρόγραμμα για το Καρναβάλι και σας καλεί, εφόσον επιθυμείτε να συμπεριληφθεί ο χορός, το πάρτυ, ή η εκδήλωσή σας στο πρόγραμμα, ώστε ο κόσμος να έχει μια συνολική εικόνα των εκδηλώσεων της Αποκριάς στο Δήμο Αργοστολίου, να μας ενημερώσετε το συντομότερο δυνατόν.
Τέλος η ΔΕΠΑΨ, όπως έχει άλλωστε καθιερωθεί τα τελευταία χρόνια, θα επιχορηγήσει τα Σχήματα – Μασκαράτες και Αρματα – που θα πάρουν μέρος στην Παρέλαση Αρμάτων και Μασκαράτων την τελευταία Κυριακή της Αποκριάς, μια κίνηση που στοχεύει περισσότερο στην ηθική επιβράβευση για την ανάμειξη στα πολιτιστικά δρώμενα.
Σας περιμένουμε…
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)