Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ασταμάτητοι οι Εφηβοι του ΑΣΚ με το σπαθί τους στα τελικά!](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff5d4ba310a544be09acf5d69afd407d0_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=e4334480)
![Ασταμάτητοι οι Εφηβοι του ΑΣΚ με το σπαθί τους στα τελικά!](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff5d4ba310a544be09acf5d69afd407d0_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=eb726c1e)
Ασταμάτητοι οι Εφηβοι του ΑΣΚ με το σπαθί τους στα τελικά!
Με τον πιο πανηγυρικό τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της Β φάσης του Πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΚΑΗ, η εκπληκτική κατά γενική ομολογία φετινή ομάδα του Α.Σ.Κεφαλονιά, καθώς επικράτησε άνετα εκτός έδρας επί της Προοδευτικής Πατρών με σκορ 62-41, σφραγίζοντας έτσι και μαθηματικά την πρόκριση στην τελική φάση (final-6) των καλύτερων ομάδων της περιφέρειας.
Έτσι θα βρεθεί στην κλήρωση της Τρίτης μαζί με τις κορυφαίες ομάδες του:
Προμηθέα Πατρών, Έσπερου, Απόλλων Πατρών, Ηρακλή Πύργου και ΣΦΗΚΑ
Ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος για τους ταλαντούχους νεαρούς του Μανώλη Δούλια, που με συνεχή πίεση και καλό passing gane από νωρίς εξασφάλισαν ένα προβάδισμα στο σκορ, που διατήρησαν μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, απέναντι σε μια πολύ ικανή και ανταγωνιστική ομάδα.
Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει για την εξαιρετική εμφάνιση του Α. Τραυλού (26 πόντοι και 12 ριμπάουντ σε 30 λεπτά συμμετοχής), για την θετική παρουσία όλων των παιδιών που αγωνίστηκαν και κυρίως για την (πρώτη) εμφάνιση των νεαρών Θ. Μανίκα, Γ. Γκαβού, και Λ. Καββαδία που προέρχονται από την παιδική ομάδα του ΑΣΚ, καθώς απέδειξαν ότι μπορούν να σταθούν επάξια και στην εφηβική ομάδα, αφήνοντας έτσι υποσχέσεις για το μέλλον.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)