Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Α.Σ.Κ: «Θα κάνουμε ο,τι είναι δυνατόν για να ανακάμψουμε»
Τις τεράστιες δυνατότητές του καλείται να βγάλει στο παρκέ του κλειστού του Αργοστολίου ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά στο παιχνίδι του κόντρα στον Παπάγου.
Ο ΑΣΚ, έπειτα από δύο συνεχόμενα ατυχή αποτελέσματα, θα αναμετρηθεί την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου (12μ.) με την ομάδα από την Αθήνα, επιδιώκοντας την επιστροφή στις νίκες και τη διατήρηση του στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας της Γ΄ Εθνικής.
«Έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, καλούμαστε να δείξουμε ότι είμαστε ομάδα με προσωπικότητα» δηλώνει ο Πάνος Παναγιωταράκος και συνεχίζει: «Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο προπονητικό τιμ και τους συμπαίκτες μου και θεωρώ ότι είναι στο χέρι μας σε 2-3 αγωνιστικές να έχουμε πάρει και πάλι την κατάσταση στα χέρια μας. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε μέσα στο γήπεδο».
Από την πλευρά του ο Γιώργος Γκοτζογιάννης επεσήμανε πως: «Καταλαβαίνουμε ότι μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, η βαθμολογική μας θέση δεν είναι αυτή που θα επιθυμούσαμε. Παρ’ όλα αυτά στηρίζουμε 100% την ομάδα και τον προπονητή μας και θα κάνουμε ο,τι είναι δυνατόν ώστε να ανατρέψουμε το κακό πρόσωπο και να ανακάμψουμε. Αυτή η ομάδα μόλις έχει χτιστεί και όλοι οι παίκτες και ο προπονητής θα ήθελαν να την δουν πιο ψηλά. Θα συνεχίσουμε την προσπάθειά μας ώστε να ευχαριστηθεί ο κόσμος της Κεφαλονιάς μπάσκετ. Αλλωστε, θέλουμε τη στήριξη του κόσμου. Έχουμε ανάγκη να βρίσκεται δίπλα μας και εμείς από την πλευρά μας θα καταβάλουμε κάθε προσπάθεια για να τον ικανοποιήσουμε».
Αναλυτικά οι αγώνες και οι διαιτητές της 11ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής.
ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
Αργοστολίου 12μ. ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ – Παπάγου (Τσώνος Μ.-Μαντήλας)
Αλίμου 6μ.μ. Αλιμος-Νέα Σχολείο ΓΕΑ (Μίγδος-Ζαμαγιάς)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 12μ. Κρόνος Ιωαν.-Πειραϊκός (Πιτσίλκας Β. – Καρκατσέλας)
Περάματος 5 μ.μ. ΓΣ Περάματος Ερμής-Νικόπολη Πρ. (Κοντίλης-Νικολόπουλος)
Κοντόπευκου 6μ.μ. ΚΑΠ-Κρανίδι (Καμπίτσης-Φάκαρος)
Αργους 5μ.μ. ΑΕΚ Πήγασος Αργ.- Δόξα Λευκάδας (Μαγκλογιάννης-Μπούκας)
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)