Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Βιωματικό σεμινάριο στην Σκάλα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F6b19b9be52ff2442377854a5c5f3308b_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=0b5905a8)
![Βιωματικό σεμινάριο στην Σκάλα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F6b19b9be52ff2442377854a5c5f3308b_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=3b1c056c)
Βιωματικό σεμινάριο στην Σκάλα
Στρες δεν είναι μόνο το άγχος, όπως οι περισσότεροι νομίζουν. Στρες είναι κάθε παράγοντας περιβαλλοντικός ή ψυχικός που αποδιοργανώνει την ισορροπία του οργανισμού μας.
Η αποδιοργάνωση αυτή οδηγεί όχι μόνον σε όλες, σχεδόν, τις γνωστές μας ασθένειες (καρκίνο, αυτοάνοσα νοσήματα, διαβήτης, υπέρταση , καρδιοπάθεια κ.λπ) αλλά και σε αποδιοργάνωση της ζωής μας, γιατί επηρεάζει την ενεργειακή κατάσταση του οργανισμού.
Με την καινούργια φυσική, ξέρουμε τώρα πως το σώμα μας είναι πυκνή ενέργεια και όσο πιο οργανωμένη είναι αυτή η ενέργεια και αρμονική, τόσο καλύτερη η υγεία και η ζωή μας.
Η ενεργειακή μας κατάσταση επηρεάζεται από τις περιβαλλοντικές συνθήκες, αλλά περισσότερο ακόμη από τη ψυχική μας κατάσταση. Τα συναισθήματά μας παίζουν έναν πολύ σημαντικό ρόλο στη ζωή και την υγεία, γι αυτό και πρέπει να μάθουμε να τα αναγνωρίζουμε και να τα διαχειριζόμαστε σωστά.
Μπορούμε να πάρουμε στα χέρια μας την υγεία και τη ζωή μας όταν μάθουμε να διαχειριζόμαστε σωστά τα στρες της ζωής τόσο τα περιβαλλοντικά όσο και τα ψυχικά με την ανάπτυξη συναισθηματικής νοημοσύνης.
Το σεμινάριο αυτό βοηθώντας στην κατανόηση όλων αυτών των εννοιών προσφέρει μεγάλη βοήθεια στη βελτίωση της υγείας και της ζωής.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)