Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Διεθνές αεροδρόμιο “Άννα Πολλάτου”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F0324a4b3d77900f63777705e3ebb0c41_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=c51b7431)
![Διεθνές αεροδρόμιο “Άννα Πολλάτου”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F0324a4b3d77900f63777705e3ebb0c41_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=8e036992)
Διεθνές αεροδρόμιο “Άννα Πολλάτου”
Υπήρξε η σπουδαιότερη αθλήτρια που ανέδειξε η Κεφαλλονιά, μια από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες στην ιστορία του νησιού.
Το νήμα της ζωής της 30χρονης Άννας Πολλάτου κόπηκε άδικα στις 17 Μαΐου και ενώ βρισκόταν καθ’οδόν για να πάρει το καράβι που θα την έφερνε στη γενέτειρα της.
Έτσι πέρα από την ετήσια διοργάνωση της γυμναστράδας όπου δόθηκε το όνομα της, αποφασίστηκε σε ένδειξη σεβασμού στη μνήμη της να μετονομαστεί ο Κρατικός αερολιμένας Κεφαλλονιάς σε “Άννα Πολλάτου”.
Την αποκάλυψη έκανε ο αντιδήμαρχος Διονύσης Λυκούδης σε συνέντευξη που παραχώρησε στο τοπικό κανάλι eptaTV. Στο διοικητικό συμβούλιο την προσεχή Δευτέρα (13/10) θα τελειώσει και τυπικά το θέμα, έπειτα θα ανακοινωθεί.
Απόλυτα ταιριαστή επιλογή για μια αθλήτρια που ταξίδεψε το όνομα της Ελλάδας σε ολόκληρο τον κόσμο χάρη στις επιτυχίες της εθνικής ανσάμπλ στις μεγάλες διοργανώσεις της ρυθμικής γυμναστικής.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)