Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δυο Νεαρές Κεφαλονίτισες δοξάζουν την Ελλάδα στην Υδατοσφαίρηση
Την πρώτη θέση στους Βαλκανικούς Αγώνες Κορασίδων και τη δεύτερη στους αντίστοιχους των Παίδων που διεξήχθησαν στο Μπουργάς της Βουλγαρίας εξασφάλισαν οι Εθνικές μας ομάδες Υδατοσφαρίσης.
Χρυσό λοιπόν για τις κορασίδες και το Κεφαλονίτικο δαιμόνιο ήταν πάλι εκεί. Η Μαργαρίτα Μπιτσάκου με καταγωγή από τα Δαυγάτα σήκωσε περίφανη την Ελληνική σημαία αλλά και η όμορφη Ευδοκία Τσιμάρα με καταγωγή από το Ληξούρι έγινε και εκείνη χρυσή πρωταθλήτρια. Η Ευδοκία μάλιστα είναι κόρη του επιχειρηματία του Ξενοδοχείου Emelisse Χάρη Τσιμάρα.
Από ότι φαίνεται το μήλο κάτω από τη μηλιά έπεσε μιάς και ο ίδιος ο Χαρης Τσιμάρας έχει διακριθεί στο πόλο και το έχει στηρίξει με πάθος.
Συχγαρητήρια στην Εθνική μας ομάδα και στις δύο Κεφαλονίτισες και πάντα τέτοια.
Οι γονείς ταξίδεψαν οδηγωντας 3000 χιλιόμετρα για να στηρίξουν τα παιδιά αλλά και την σημαία μας.