Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δύο έργα υπογράφηκαν από τον κ. Σωτήρη Βόσδου.
Ο Γενικός Γραμματέας της Περιφέρειας Ιόνιων Νησιών κ. Σωτήρης Βόσδου υπέγραψε σήμερα την απόφαση χρηματοδότησης, από το ΠΕΠ Ιονίων Νήσων δύο έργων που αφορούν το Νομό Κεφαλονιάς.
• «Κυκλοφοριακές Ρυθμίσεις Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνα και Ι. Μητρόπολης Κεφαλληνίας πόλεως Αργοστολίου» προϋπολογισμού 171.812,00 ¤ στο Δήμο Αργοστολίου του Νομού Κεφαλληνίας. Το έργο αφορά στην βελτίωση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων δρόμων και ασφάλειας κίνησης οχημάτων και πεζών της πόλης Αργοστολίου Οι εργασίες αναμένεται να ολοκληρωθούν μέχρι τον Δεκέμβριο του 2008.
• «Επέκταση Δημοτικού Σχολείου Κεραμειών» στο Δήμο Λειβαθούς του Νομού Κεφαλληνίας και Ιθάκης. Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται σε 320.000 ¤ και προβλέπεται προσθήκη εμβαδού 331,96 τ.μ. με τέσσερις (4) αίθουσες διδασκαλίας. Το έργο αναμένεται να ολοκληρωθεί στις 31-12-07.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)