Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δύο νίκες ο Α.Σ.Κ. το Σαββατοκύριακο με επεισόδια τελείωσε ο αγώνας το Σάββατο!
Νίκησε ο Α.Σ. Κεφαλονιάς το Σάββατο (11/03) με 73-67 τον Κεραυνό Πατρών μετά από ένα αγώνα γεμάτο εντάσεις και αψιμαχίες τόσο κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά κυρίως στο τέλος του αγώνα. Για μια ακόμη φορά δεν έλειψαν και τα «φαλτσοσφυρίγματα» των διαιτητών προς την ομάδα του ΑΣΚ που σε συνδυασμό με την εριστική συμπεριφορά ορισμένων παικτών της ομάδας του Κεραυνού δημιούργησαν από νωρίς στο Κλειστό Γυμναστήριο Αργοστολίου “Αντώνης Τρίτσης”, οξυμένη ατμόσφαιρα.Τα πράγματα ξέφυγαν από κάθε έλεγχο με την λήξη του αγώνα, αφού ο πρωταγωνιστής των επεισοδίων Θ. Γκόβας (Νο 13 παίκτης Κεραυνού) έκανε ένα αντιαθλητικό φάουλ στον Λ. Παπαδάτο σε «νεκρό» χρόνο, ο οποίος είχε στην κατοχή του την μπάλα με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί κάποια ένταση μεταξύ τους και ενώ όλα έδειχναν ότι τα πράγματα ηρεμούν, ο παίκτης του Κένταυρου χτύπησε πισώπλατα τον Παπαδάτο με μια δυνατή γροθιά σωριάζοντας τον στο παρκέ! Από εκεί και πέρα το κλειστό γυμναστήριο θύμιζε αρένα και παράλληλα τους παίκτες του Κεραυνού να εξακολουθούν να προκαλούν κερκίδα και παίχτες του Α.Σ.Κ. Τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων και της αστυνομίας.
Σήμερα (12/3) Α.Σ. Κεφαλονιάς επικράτησε με 68-61 της Ακράτας στο Κλειστό Γυμναστήριο Αργοστολίου “Αντώνης Τρίτσης”
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)