Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δ. Αργοστολίου: Ελάτε να καθαρίσουμε την πόλη μας…
Ο Δήμος Αργοστολίου προσκαλεί τους πολίτες σε εθελοντική συμμετοχή στον καθαρισμό της παράκτιας ζώνης και του περιαστικού άλσους της πόλης (περιοχή από Ορφανοτροφείο έως Καταβόθρες) που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 8/7/2007 και ώρα 08:30. Η Δημοτική αρχή πιστεύοντας στις αρχές του εθελοντισμού και της συμμετοχής των πολιτών σε κάθε ενέργεια που αφορά τον Δήμο, αλλά και λόγω των οξυμένων αναγκών που προκύπτουν από την έλλειψη εργατικού προσωπικού εξαιτίας της μη έγκαιρης κατάταξης των συμβασιούχων, καλεί όσους πολίτες επιθυμούν να συμμετέχουν στον καλοπισμό της πόλης ξεκινώντας από την παραπάνω περιοχή. Η συγκεκριμένη πρόσκληση εντάσσεται σε μια σειρά παρόμοιων δράσεων που θα ακολουθήσουν και αποσκοπεί στην ευαισθητοποίηση των πολιτών καθώς και τη συμμετοχή τους σε θέματα περιβάλλοντος.
Σημείο συνάντησης ορίζεται η περιοχή έξω από το ορφανοτροφείο την Κυριακή 8/7/2007 και ώρα 08:30.
Δελτίο τύπου από το Δ. Αργοστολίου
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)