Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δ. Γεωργάτος: Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες των Πανελληνίων.
O Διονύσης Γεωργάτος Υποψήφιος Νομάρχης, επικεφαλής του Συνδυασμού «ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ» συγχαίρει θερμά τους επιτυχόντες των Νησιών μας, στα Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα .Οι κόποι και οι προσπάθειες, των τελευταίων χρόνων, ευοδώθηκαν με τον καλύτερο τρόπο. Εύχεται οι επιτυχίες αυτές, να ανοίξουν νέους δρόμους, προς όφελος των ιδίων αλλά και του τόπου μας.Εκφράζει συνάμα και την λύπη του γιατί ο νέος νόμος Γιαννάκου, δεν επέτρεψε την είσοδο χιλιάδων σπουδαστών στα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της χώρας, αφαιρώντας τους έτσι το δικαίωμα στην κατάκτηση της γνώσης και της μάθησης, καταδικάζοντας αφ΄ ενός μεν Εκπαιδευτικά Ιδρύματα όπως το ΤΕΙ Ιονίων Νήσων σε κλείσιμο, αφ΄ ετέρου δε, χιλιάδες νέους στην ψυχοφθόρα διαδικασία αναζήτησης αλλοτρίων Σχολών. Σε όσους ξεκινούν τον Σπουδαστικό κύκλο της ζωής τους, εύχεται καλή δύναμη, και καλή πρόοδο.
Στους νεοεισαχθέντες σπουδαστές στα ΤΕΙ του Νομού μας, εύχεται καλή διαμονή και δηλώνει ότι θα είναι συμπαραστάτης στα νέα βήματά τους.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)