Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Δ. Λευκαδίτης: Συμπαράσταση στον αγώνα των Σωμάτων Ασφαλείας.
Τη συμπαράστασή του προς τις Ενώσεις Αστυνομικών, Λιμενικών και Πυροσβεστών Υπαλλήλων του Νομού μας εξέφρασε ο Νομάρχης Κεφαλληνίας, κ. Διονύσης Λευκαδίτης, κατά τη χθεσινή (20-7-2006) συνάντησή του με τους εκπροσώπους της, στο Νομαρχιακό Μέγαρο. Ο Νομάρχης διαβίβασε αμέσως προς τους Υπουργούς Δημόσιας Τάξης και Εμπορικής Ναυτιλίας, το Βουλευτή του Νομού μας Πέτρο Αλιβιζάτο και τον Αρχηγό του Πυροσβεστικού Σώματος, το ψήφισμα που κατέθεσαν οι εργαζόμενοι. Στη συνοδευτική επιστολή του ο Νομάρχης αναφέρει:«Με την παρούσα επιστολή μου, σας αποστέλλω ψήφισμα διαμαρτυρίας, που μου κατατέθηκε σήμερα 20/07/2006 από την Ένωση Αστυνομικών, Λιμενικών και Πυροσβεστών Υπαλλήλων Κεφαλληνίας & Ιθάκης, σχετικά με αιτήματα που αφορούν τους εργασιακούς τους χώρους και ζητήματα που απασχολούν και ταλανίζουν τους αστυνομικούς, λιμενικούς και πυροσβέστες μας, θεσμικού, εργασιακού και οικονομικού περιεχομένου.
Από τη μεριά μας, σας γνωρίζουμε ότι συμπαραστεκόμαστε στον αγώνα τους για τον εκσυγχρονισμό των Υπηρεσιών τους, για την αποτελεσματικότερη αστυνόμευση στην ξηρά και στη θάλασσα, καθώς και για ένα αρτιότερο σύστημα πυρασφάλειας, διότι η ασφάλεια των πολιτών μας διέρχεται πρωτίστως από την εργασιακή ασφάλεια των αστυνομικών μας, των λιμενικών μας και των πυροσβεστών μας».
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)