Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Εβδομάδα Λαϊκού Πολιτισμού στον Πόρο](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fef6ab0c61f2d090577f7e6356ecc562c_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=babd6672)
![Εβδομάδα Λαϊκού Πολιτισμού στον Πόρο](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fef6ab0c61f2d090577f7e6356ecc562c_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=46b0cfdd)
Εβδομάδα Λαϊκού Πολιτισμού στον Πόρο
Ξεκινάει σήμερα η Εβδομάδα Λαϊκού Πολιτισμού στην πλατεία του Πόρου, που διοργανώνεται από την Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ., τη Δημοτική Κοινότητα Πόρου & το Σωματείο Ενοικιαζομένων Δωματίων & Διαμερισμάτων «Οι Πρόννοι», με την συμμετοχή εκθετών τοπικών παραδοσιακών προϊόντων από επαγγελματίες του νησιού.
Κάθε βράδυ στις 9.00μ.μ. θα εξελίσονται παράλληλα καλλιτεχνικές εκδηλώσεις με τη συμμετοχή των Πολιτιστικών Συλλόγων και των καλλιτεχνικών τμημάτων της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ.
Σκοπός της Εβδομάδας Λαϊκού Πολιτισμού είναι να γνωρίσει κυρίως ο επισκέπτης το νησί μας μέσα από τη γεύση την τέχνη και τον πολιτισμό.
Σήμερα πρώτη ημέρα το καλλιτεχνικό πρόγραμμα περιλαμβάνει συναυλία της Φιλαρμονικής Ελειού – Πρόννων της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ. υπό την δ/νση του κ. Κώστα Φραντζή και παραδοσιακούς χορούς από το Χορευτικό συγκρότημα του Π.Σ. Αγίας Ειρήνης «Το Αράκλι».
Σας περιμένουμε όλους στην πλατεία του Πόρου να δούμε από κοντά τις δράσεις των επαγγελματιών μας, αξιόλογα εκθέματα, παραδοσιακά τοπικά προϊόντα και να παρακολουθήσουμε τα καλλιτεχνικά πολιτιστικά δρώμενα.
Για την Κ.Ε.ΔΗ.Κ.Ε
Ο Πρόεδρος
Άγγελος Δ. Κωνσταντάκης
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)