Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εγγραφές στο εσπερινό γυμνάσιο – λύκειο Αργοστολίου.
Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανακοινώνει ότι το ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ & ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ μετά την επιτυχημένη δεύτερη σχολική του χρονιά, δέχεται αιτήσεις εγγραφής από άτομα ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑΣ, αποφοίτους Δημοτικού ή Γυμνασίου, όπως επίσης και από εργαζόμενους μαθητές άνω των 14 ετών. Το ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ / ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ στεγάζεται στο χώρο του 2ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, στην οδό Χαροκόπου 62. Έχει ωράριο 7:00 μ.μ. – 10:15μ.μ. (6:00 μ.μ. – 9:15 μ.μ. κατά τους χειμερινούς μήνες), το οποίο περιλαμβάνει 4-5 διδακτικές ώρες των 35 λεπτών ημερησίως. Το πρόγραμμα του σχολείου αποτελείται από τα κυριότερα μαθήματα του ημερησίου σχολείου συμπεριλαμβανομένων Αγγλικών και Πληροφορικής.
Το απολυτήριο είναι ισότιμο με των Ημερησίων Γυμνασίων και οι απόφοιτοι μπορούν να συνεχίσουν στην ΑΆ τάξη Εσπερινού Λυκείου που λειτούργησε για πρώτη φορά το σχολικό έτος 2005-2006. Τη φετινή σχολική χρονιά θα λειτουργήσει και η Β’ Λυκειακή Τάξη.
Οι μαθητές που μετακινούνται με λεωφορείο ή ferry boat έχουν δωρεάν μεταφορά με την έκδοση ειδικού μαθητικού δελτίου. Οι εγγραφές γίνονται έως 30 Ιουνίου και 1-10 Σεπτεμβρίου. Για πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το σχολείο στο τηλέφωνο 26710-26616 ή με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο τηλέφωνο 26710-28504.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)