Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εγκαινιάστηκε η έκθεση οικιστικών έργων του Κ. Ευαγγελάτου.
VILLA «ΡΟΔΟΠΗ», LE CARREFOUR DES ARTS
ΜΕΣΟΛΩΡΑ 7 & ΒΥΡΩΝΟΣ, ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ – ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
«ΝΕΦΕΛΟΦΩΤΑ ΚΑΙ ΜΝΗΜΕΣ» – «ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ»
![](http://www.mykefalonia.com/uploads/img44d097abed8f2.gif)
Την έκθεση παρουσίασε στο κοινό ο ηθοποιός, σκηνοθέτης και σκηνογράφος, πτυχιούχος της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών Θεσσαλονίκης [Τμήμα Θεάτρου], κ. Γιώργος Π. Κακής, ο οποίος, μεταξύ άλλων ανέφερε:
«Η δύναμη και το θάρρος, αλλά και η ικανότητα του Κώστα Ευαγγελάτου να χρησιμοποιεί διαφορετικές τεχνικές και να κάνει τέχνη με ο,τιδήποτε βρεθεί μπροστά του, τον τοποθετεί στο πνεύμα του σύγχρονου καλλιτεχνικού πρωτοποριακού κινήματος, που επικρατεί διεθνώς: τον μεταμοντερνισμό. ΑπΆ την άλλη, η εικαστική του έκφραση γίνεται προσιτή και οικεία, χωρίς παράλληλα να χάνει το μυστηριακό και, θα ΅λεγα, προφητικό της χαρακτήρα. Αυτών δηλαδή των στοιχείων που ουσιαστικά είναι ο Ανθρωπος: γνωστός και μυστήριο».
Μετά τα εγκαίνια της έκθεσης, οι παρευρισκόμενοι κατέβηκαν στον εικαστικά διαμορφωμένο κήπο της VILLA «ΡΟΔΟΠΗ», και απέλαυσαν το ολόγιομο φεγγάρι του Αυγούστου. Με μουσική, ποιητικά δρώμενα και εξαίρετα ντόπια εδέσματα, προσφορά της βιοτεχνίας παραδοσιακών προϊόντων «Βοσκοπούλα» η διασκέδαση κράτησε μέχρι πρωΐας.
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι το Σεπτέμβριο του 2006.
Ωρες λειτουργίας: Καθημερινά 8 – 10 μ.μ., εκτός Δευτέρας και Κυριακής.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)