Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εθελοντική αιμοδοσία από το "Μαντζαβινάτειο" Ληξουρίου
Εκφράζοντας τη βαθιά ευγνωμοσύνη μας προς τους εθελοντές αιμοδότες της εκπαιδευτικής κοινότητας του Ληξουρίου-Παλλικής για την πρόθυμη και πλούσια σε απόδοση συμμετοχή τους στην αιμοληψία της 18ης Φεβρουαρίου 2005 προσκαλούμε όλους τους ενδιαφερόμενους εθελοντές αιμοδότες για αιμοληψία την Τετάρτη 13 Απριλίου 2005 από 9.30-12.30 στον ειδικά διαμορφωμένο και στελεχωμένο από εξειδικευμένους επιστήμονες Κέντρο Αιμοληψίας του Γενικού Νοσοκομείου Ληξουρίου “Μαντζαβινάτειο”.Την όλη διαδικασία συντονίζει η διευθύντρια του Σταθμού Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Κεφαλονιάς Δρ. Καλαναρχοπούλου σε συνεργασία με τον δ/ντή της Ιατρικής Υπηρεσίας του ΓΝΛ Δρ. Γ. Κουρή, τον υπεύθυνο του Μικροβιολογικού Τμήματος του ΓΝΛ Δρ. Β. Ανδριώτη και τους υγειονομικούς συνεργάτες τους.
Θεωρώντας ότι η ευαισθησία για τον πάσχονα και το ανθρωπιστικό ενδιαφέρον αποτελούν κυρίαρχα στοιχεία μιας υψηλού επιπέδου κοινωνίας είμαστε σίγουροι ότι η μεγάλη συμμετοχή των ενδιαφερόμενων θα αποδείξει με τον καλύτερο τρόπο το σεβασμό και τη συμπαράσταση στον “ασθενή”.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)