Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εισαγωγή μαθητών στις Επαγγελματικές σχολές του ΕΟΤ.
Ο Οργανισμός Τουριστικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ο.Τ.Ε.Κ.), ο πρώτος εξειδικευμένος κρατικός φορέας Τουριστικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, προκηρύσσει την εισαγωγή μαθητών και των δυο φύλλων στις Επαγγελματικές Σχολές. Οι ειδικότητες που έχουν προκηρυχθεί ανά σχολική μονάδα είναι οι εξής:- Ξενοδοχειακών και Επισιτιστικών Υπηρεσιών, στις Σχολικές Μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Μακεδονίας, Ρόδου, Κέρκυρας, Γαλαξιδίου, Ναυπλίου και Θράκης.
– Μαγειρικής Τέχνης στις Σχολικές Μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Μακεδονίας, Ρόδου, Γαλαξειδίου και Κέρκυρας.
– Ζαχαροπλαστικής Τέχνης στις Σχολικές Μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου και Μακεδονίας.
Στις παραπάνω ειδικότητες γίνονται δεκτοί προαγόμενοι στη ΒΆ ή ΓΆ τάξη Λυκείου, οι απόφοιτοι Επαγγελματικού, Γενικού ή Ενιαίου Λυκείου και οι προαγόμενοι στη ΒΆ τάξη ΤΕΕ ΑΆ κύκλου, αρκεί να μην έχουν ξεπεράσει το 25 έτος της ηλικίας τους.
Οι υποψήφιοι μπορούν να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους από 28 Αυγούστου έως 15 Σεπτεμβρίου 2006 στην Κεντρική Υπηρεσία (Δραγατσανίου 4, Πλατεία Κλαυθμώνος) ή στις κατά τόπους εκπαιδευτικές μονάδες του Ο.Τ.Ε.Κ.Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Κεντρική υπηρεσία (τηλ. 2103244578, 2103250977, φαξ 2103231821) ή στις κατά τόπους εκπαιδευτικές μονάδες. Στο Nομό μας πληροφορίες παρέχονται από το Γραφείο Τύπου (τηλ. 2671024767). Η προκήρυξη διατίθεται σε όλες τις Νομαρχίες, τα Γραφεία του Ε.Ο.Τ., τα Κ.Ε.Π., τα Κέντρα Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού, τις κατά τόπους εκπαιδευτικές μονάδες του Ο.Τ.Ε.Κ. καθώς και στην ιστοσελίδα του Οργανισμού www.otek.edu.gr.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)