Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εκδήλωση για τη Γέφυρα Δεβοσσέτου από την Έ τάξη του 3ου δημοτικού
Εκδήλωση για τη Γέφυρα Δεβοσσέτου πραγματοποίησαν σήμερα και ώρα 7 μ.μ. οι μαθητές της Ε’ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου, στην αίθουσα τελετών του σχολείου, με σκοπό την ευαισθητοποίηση της κοινής γνώμης για τη σωτηρία του συγκεκριμένου μνημείου. Παράλληλα με δική τους πρωτοβουλία και τη βοήθεια της Αστυνομίας σήμερα το πρωί (10.30′) μοίράσαν φυλλάδιο στους οδηγούς, τα οποία αναφέρουν τα εξής:
“Πολίτη στάσου, παρατήρησε, σκέψου, συμπαραστάσου στη μικρή μας προσπάθεια για το μεγάλο μας σκοπό.
Αγαπητέ πολίτη, ζητούμε την ευαισθητοποίησή σου και τη συμπαράστασή σου στην προσπάθεια που κάνουμε για να επισκευαστεί ένα απομεινάρι μιας παλιάς εποχής, η Γέφυρα Δεβοσέτου, η οποία κατασκευάστηκε από τον De Bosset το 1811 και αποτελεί σημαντικό αξιοθέατο της Κεφαλονιάς.
Αυτό περιλαμβάνει την ιστορία αλλά και τον τουρισμό της Κεφαλονιάς. Εκτός από τη Γέφυρα Δεβοσέτου υπάρχουν και άλλα μικρά γεφύρια στην Κεφαλονιά, όμως η Γέφυρα είναι το μεγαλύτερο στολίδι της ιστορίας του τόπου μας…
Οι μαθητές της Ε’ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου, οι αυριανοί πολίτες…”.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)