Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εκδήλωση στα ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ
Την Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2004, ο Αντινομάρχης Κεφαλληνίας & Ιθάκης κ. Σωτήριος Κουρής παρευρέθηκε στην εκδήλωση που διοργάνωσε το ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ, με αφορμή τον εορτασμό της ‘’Διεθνής Ημέρας Ατόμων με Αναπηρίες’’. Στον χαιρετισμό που απηύθυνε ο κ. Αντινομάρχης κατά την έναρξη της εκδήλωσης τόνισε την σπουδαιότητα της ημέρας αυτής, μία ημέρα που όλοι μας πρέπει στο πλαίσιο της κοινωνικής αλληλεγγύης να στηρίξουμε ένα ευαίσθητο κομμάτι της κοινωνίας μας, το οποίο έχει τα ίδια δικαιώματα με εμάς και που θα πρέπει να του εξασφαλίζονται ίσες ευκαιρίες για τη δημιουργία ή τη βελτίωση των κατάλληλων συνθηκών, μιας ζωής άρρηκτα συνδεδεμένης, τόσο με την εν γένει διαβίωσή τους, όσο και με τον υπόλοιπο κόσμο. Αναφέρθηκε επίσης στο πολύπλευρο έργο που επιτελεί το ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ για μια αυτόνομη και συνάμα καταξιωμένη ζωή ανάμεσα μας, κάτι που χρειάζεται όμως την στήριξη όλων, τόσο της πολιτείας, όσο και των απλών πολιτών της πατρίδας μας.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)