Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ενδιαφέρουν οι εκδηλώσεις των δήμων τους νέους μας;
Οι Δήμοι άνοιξαν τις πύλες τους στις καλοκαιρινές πολιτιστικές εκδηλώσεις και οι πολίτες έχουν πλέον τη δυνατότητα συμμετοχής για την όποια ψυχαγωγία μπορεί να τους προσφέρεται. Αραγε όμως, οι εκδηλώσεις και τα όποια event διοργανώνονται, προσελκύουν όσο θα έπρεπε τους νέους να συμμετάσχουν σε αυτά; Προσφέρεται δηλαδή ποιότητα εκδηλώσεων ή τα όποια δρώμενα γίνονται για να γίνονται;Δώσαμε το λόγο στους νέους να μας πουν την άποψή τους και επίσης να προτείνουν διοργανώσεις που λείπουν και τους προκαλούν δυσαρέσκεια… Οι απαντήσεις βέβαια θα πρέπει να προβληματίσουν ιδιαίτερα τους αρμόδιους καθώς στο σύνολό τους οι συνεντευξιαζόμενοι δήλωσαν πως οι εκδηλώσεις είναι κενές περιεχομένου και δεν τους αφορούν.
«Δεν έχω παρακολουθήσει καμία από τις εκδηλώσεις και ούτε καν τις έχω ακουστά. Θα ήθελα να διοργανώνονται συναυλίες με γνωστούς νέους τραγουδιστές, κάτι που πραγματικά λείπει», Βασίλης Καλογεράτος
«Δυστυχώς δεν γίνονται συναυλίες με νέους τραγουδιστές και αυτό είναι άσχημο για τα νέα άτομα. Οι εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται από τους Δήμους, δεν μας αφορούν», Σπύρος Δρακάτος
«Δεν γνωρίζω για τις εκδηλώσεις των Δήμων. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι θα πρέπει να γίνονται πολύ περισσότερα πράγματα για τους νέους», Κασσάνδρα Καλογερά
«Γίνονται κάποιες εκδηλώσεις αλλά αυτές που αφορούν τους νέους είναι λίγες. Θέλουμε συναυλίες που δυστυχώς δεν γίνονται πολλές», Ελένη Παπαδάτου
«Δεν γίνονται τόσες πολλές πολιτιστικές εκδηλώσεις από τους Δήμους. Θα ήταν καλό να γίνουν πολύ περισσότερες όπως για παράδειγμα συναυλίες, χοροί κ.α.», Ειρήνη Αλυσανδράτου
«Οι εκδηλώσεις που γίνονται δε είναι τίποτα το ιδιαίτερο και το αξιόλογο. Θα μπορούσαν οι Δήμοι να πραγματοποιήσουν πολύ πιο ωραίες εκδηλώσεις. Θα ήθελα συναυλίες και τα χρήματα υπάρχουν για να γίνουν. Λείπει όμως το ενδιαφέρον», Βασίλης Κεκάτος
«Πρέπει πρώτα από όλα να προσελκύσουν τους νέους με τις εκδηλώσεις και κυρίως με συναυλίες από γνωστούς καλλιτέχνες. Πολύ σπάνια διοργανώνονται τέτοια γεγονότα», Νίκος Μαγδαληνός
«Δεν γνωρίζω τίποτα για τις εκδηλώσεις που γίνονται. Αλλωστε τους νέους τους έχουν ξεχάσει και δεν τους ψυχαγωγούν. Θα ήθελα συναυλίες γιατί έχουν χρόνια να γίνουν», Αντώνης Πύρρος
«Τίποτα δεν γίνεται για τους νέους στον τόπο αυτό. Θα ήθελα συναυλίες για να μας δοθεί η ευκαιρία να διασκεδάσουμε», Σταύρος Τζανετάτος
«Όντως δεν γίνονται πολλά γεγονότα πολιτιστικά που να αφορούν και τους νέους αν και τα όσα διοργανώνονται είναι σημαντικά γιατί μαθαίνουμε και την ιστορία του τόπου. Θα πρότεινα συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις και δρώμενα που να σχετίζονται με την παράδοση του τόπου», Ασημίνα Χριστοδουλοπούλου
«Καλές οι εκδηλώσεις που γίνονται αλλά θα μπορούσαν να γίνονται και περισσότερες. Λείπουν αρκετά πράγματα για νέους και γενικά οι νέοι της επαρχίας είναι παραμελημένοι», Ελένη Στεφανιώτη
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)