Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![«Ενθυμήματα 2008» – σύλλογος εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F58679990553bc9244731116da9ef2dd7_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=ee248011)
![«Ενθυμήματα 2008» – σύλλογος εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F58679990553bc9244731116da9ef2dd7_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=a70e6f34)
«Ενθυμήματα 2008» – σύλλογος εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας
Για ακόμα μια φορά ο σύλλογος εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης παρουσίασε ένα εξαιρετικό λεύκωμα – αφιέρωμα στην ιστορία των δημοτικών σχολείων του νομού μας. Με τον τίτλο «Ενθυμήματα 2008» σε συνέχεια της περσινής έκδοσης, πριν από λίγες ημέρες κυκλοφόρησε η πολυαναμενόμενη έκδοση 250 περίπου σελίδων, στην οποία καταγράφεται η ιστορία κάθε σχολείου μέχρι τις μέρες μας.
Το σπουδαίο αρχειακό υλικό που παρουσιάζεται για πρώτη φορά, φανερώνει την πορεία μέσα στο χρόνο, μέσα από την οπτική της εκπαίδευσης και αποτελεί ένα ντοκουμέντο μνήμης για τους παλαιότερους, αλλά και ένα βιβλίο γνώσης και μάθησης για τους νεότερους.
Στις τελευταίες σελίδες υπάρχει ένα ημερολόγιο του τρέχοντος έτους 2008, για να θυμίζει τη χρονιά που εκδόθηκε, ενώ αναμένεται και μια μελλοντική συνολική έκδοση με το υλικό που παρουσιάστηκε τα έτη 2007 & 2008. Την έκδοση θα τη βρείτε στο σπίτι του δασκάλου, όπου και διανέμονται δωρεάν τα 1.000 αντίτυπα στα οποία κυκλοφορεί.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)