Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εντυπωσιακή συναυλία των λυκείων στην κεντρική πλατεία
Μια εντυπωσιακή εκδήλωση έγινε σήμερα 25 Ιουνίου στην κεντρική πλατεία στο Αργοστόλι. Η βραδιά ξεκίνησε με μια μικρή παρουσίαση για την παγκόσμια ημέρα κατά των ναρκωτικών, παιδιά έκαναν τραμπολίνο, ενώ διαβάστηκαν μηνύματα από πολιτικούς για όσα κάναμε… πετύχαμε… και όλα αυτά που σε κάθε εκδήλωση βρίσκουν την ευκαιρία να μας πείσουν ότι τους οφείλουμε.Η βραδιά όμως μόλις τώρα είχε αρχίσει. Παιδιά από το 1ο και το 2ο λύκειο Αργοστολίου ανέβηκαν στη σκηνή και μας προσέφεραν μια πολύωρη συναυλία, από τις 9:30 και για 3 ολόκληρες ώρες χωρίς σταματημό. Το κοινό (κατάμεστη η πλατεία από νεολαία) απόλαυσε αυτή τη μοναδική εκδήλωση που σίγουρα ήταν η πιο κεφάτη από όσες εκδηλώσεις έχουμε δει μέχρι σήμερα. Τα παιδιά τραγούδησαν ρομαντικά αλλά και πιο δυνατά τραγούδια, εντυπωσιάζοντας με τη ζωντάνια και τη διάθεση, ακόμα και με την άνεση που είχαν μπροστά σε όλους τους συμπολίτες μας. Δείχνοντας παράλληλα ότι έχουν κέφι, γνώση και μπορούν να μας δώσουν κάτι όμορφο, κάτι που λείπει από τις μέχρι τώρα ψυχρές και χωρίς συμμετοχή εκδηλώσεις.
Εμείς να τους ευχαριστήσουμε που μας κράτησαν συντροφιά 3 ολόκληρες ώρες με αυτή την υπέροχη παράσταση και να προτείνουμε κάτι ανάλογο να ξαναεπαναληφθεί μέσα στο καλοκαίρι τουλάχιστον μια ακόμα φορά, αφού άρεσε σε όλους και ξεσήκωσε τον κόσμο, μικρούς και μεγάλους.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)