Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Επεισόδια το Σάββατο στο Αργοστόλι
Μετά την λήξη του αγώνα της Ελλάδας και της Αλβανίας μια ομάδα περίπου από 35-40 άτομα αλβανικής καταγωγής ξεχύθηκαν στην κεντρική πλατεία Αργοστολίου για να πανηγυρίσουν την νίκη της εθνικής τους ομάδας. Το κλίμα όπως είναι φυσικό ήταν τεταμένο και η αφορμή για τα επεισόδια δεν άργησε να δοθεί. Κάποια στιγμή ένας από την ομάδα πλησίασε τους στύλους με τις σημαίες που είχαν τοποθετηθεί στο κέντρο της πλατείας για τους ολυμπιακούς αγώνες και αφού κατέβασε της ελληνική ανέβασε στην θέση της μια αλβανική.
Η αντίδραση ήταν άμεση και ένα μεγάλο πλήθος περισσότερων από 100 ατόμων από τους γύρω χώρους κυνήγησε της ομάδα των αλβανών και μάλιστα έγιναν και συμπλοκές στην παιδική χαρά πίσω από την πλατεία, όπου όπως ακούστηκε έπεσε αρκετό ξύλο. Στην συνέχεια κλήθηκε και η αστυνομία, που περιμάζεψε τους αλβανούς και ασκήθηκαν μηνύσεις πιθανότατα για το θέμα του κατεβάσματος της σημαίας.
Για άλλη μια φορά η προκλητική στάση μικρής μερίδας ευτυχώς αλβανών, καθώς αξίζει να σημειωθεί ότι η πλειοψηφία εργάζεται και συμπεριφέρεται ειρηνικά, προκάλεσε την άμεση αντίδραση και οδήγησε σε μικρής έκτασης επεισόδια, στο σύνηθες σημείο που είναι η κεντρική πλατεία στο Αργοστόλι.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)