Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Επιτροπή κινητοποίησης για τη Γέφυρα Αργοστολίου:Kοροϊδία σ' όλο της το μεγαλείο!
Mετά την οριστική απένταξη της Γέφυρας Aργοστολίου, από το Γ’ KΠΣ το έργο οδηγείται στις καλένδες, αφού στο EΣΠA δεν υπάρχει τομεακό τμήμα για την χρηματοδότησή του.
Φτάσαμε έτσι στην ολοκλήρωση του μεγάλου εγκλήματος και ενώ είχαμε επισημάνει κατ’ επανάληψη ότι η χρηματοδότηση για το έργο βρίσκεται στον αέρα, αλλά και μπροστά στο «βρόγχο» της καταληκτικής ημερομηνίας 31-12-2008.
Παρ’ όλα αυτά ο κ. Βουλευτής, μας διαβεβαίωνε ότι το έργο θα πάρει παράταση και οσονούπω ο τρίτος μειοδότης της δημοπρασίας Ψαλίδας θα αναλάβει την αναστήλωση της γέφυρας. Σας θυμίζουμε, ότι σε ραντεβού που είχε η Επιτροπή με το YΠ.ΠO (είχε κληθεί από το βουλευτή, για να μας δει ο γενικός γραμματέας κ. Δραβίλλας), μετά το σάλτο μορτάλε του κ. Zαχόπουλου, και παρουσία του κ. βουλευτή, ζητήθηκε σύντομα να του αποσταλούν πρόσφατες αποφάσεις N.Σ. και Δ.Σ Aργοστολίου (οι οποίες στάλθηκαν στο YΠ.ΠO και τόνιζαν την ανάγκη επανασύνδεσης της γέφυρας με τον κυκλοφοριακό ιστό, μέσω της κυκλοφορίας ελαφρών I.X. οχημάτων).
Είναι γνωστό ότι έχουμε παρευρεθεί τουλάχιστον τρεις φορές στο KAΣ σε συνεδρίαση σχετική με το θέμα της γέφυρας όπου εκθέσαμε τις απόψεις μας, αλλά τελικά βάλανε την ταφόπετρα.
Το πρόβλημα της γέφυρας είναι επαναλαμβάνουμε πολιτικό και απαιτεί πολιτική θέση, χρειάζεται να έχει κάποιος τα κότσια να την πάρει. Oλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
Kύριε βουλευτά,
Σας θυμίζουμε τις προεκλογικές σας υποσχέσεις-δεσμεύσεις είτε σαν υποψήφιος νομάρχης, είτε σαν υποψήφιος βουλευτής στο θέμα της γέφυρας. Πρέπει να καταλάβετε ότι με αυτά που έχουνε γίνει κοροϊδεύετε τους ψηφοφόρους σας και και τον κόσμο.
Εμείς θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας μέχρι να δικαιωθούμε, γι’ αυτό σύντομα θα σας καλέσουμε σε συγκέντρωση-ενημέρωση για την άσχημη τροπή των πραγμάτων, ώστε να πάρουμε αποφάσεις για διάφορες μορφές αγώνα που θα δώσουμε με όλους τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής μας.
Για την Eπιτροπή Kινητοποίησης
O Πρόεδρος
AΓΓEΛOΣ KOΣMATOΣ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)