Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Εργασίες ηλεκτροφωτισμού στην Πλατεία Καμπάνας
Φαίνεται ότι από το θέμα του στολισμού και μετά η δημοτική αρχή Αργοστολίου αντιμετωπίζει με περισσότερη σοβαρότητα το θέμα των μικρών προβλημάτων της πόλης. Σήμερα το πρωί συνεργεία του δήμου αντικατέστησαν τις λάμπες των φωτιστικών στύλων στην πλατεία Καμπάνας, ίσως την πιο ιστορική πλατεία της πόλης και σίγουρα ένα πολύ κεντρικό πρόβλημα. Με το πρώτο άκουσμα της είδησης, κάποιος θα μπορούσε να θεωρήσει το έργο ως ρουτίνα, ίσως δε μικρής σημασίας. Η πραγματικότητα ωστόσο απέχει, αν αναλογιστούμε ότι οι περισσότερες από 20 λάμπες της πλατείας ήταν όλες καμένες εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα. Παρά τις επανειλημμένες διαμαρτυρίες των καταστημάτων, αλλά και των κατοίκων το προηγούμενο χρονικό διάστημα δεν είχε γίνει καμία ενέργεια για την αποκατάσταση των καμμένων λαμπτήρων, με αποτέλεσμα η περιοχή να βρίσκεται στο σκοτάδι και να φωταγωγείται από το Λιθόστρωτο και τις βιτρίνες των καταστημάτων.
Παράλληλα με αυτό, έγινε αποκατάσταση και του φωτισμού του πύργου της Καμπάνας, ώστε τα σωστά έργα των προηγούμενων ετών να μην δείχνουν ξεχασμένα και να τονιστεί ένα από τα όμορφα αξιοθέατα της πόλης, ειδικά αυτή την περίοδο των εορτών. Εμείς απλά να θυμίσουμε τον κίνδυνο από τα ακλάδευτα φοινικόδεντρα και να ελπίσουμε ότι σύντομα θα δοθεί μια άμεση λύση και σε αυτό το πρόβλημα, καθώς επιστρατεύοντας το γερανό της Δ.Ε.Η είναι εύκολο και ασφαλές το κλάδεμά τους από το προσωπικό του δήμου.
Ελπίζουμε αυτό να αποτελέσει μια νέα αρχή και νοοτροπία στην επίλυση τέτοιων θεμάτων και παροτρύνουμε το νέο δήμαρχο κ.Τσιλιμιδό ακόμα πιο δυναμικά να ασχολείται και να δίνει έμφαση και στις μικρές λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά και δίνουν ένα πιο αισιόδοξο τόνο στους κατοίκους. Εμείς σε κάθε καλό θα είμαστε εδώ να το στηρίζουμε και να το αναφέρουμε, ενώ κάθε παράλειψη θα επισημαίνεται με στόχο να διορθωθεί για το κοινό καλό όλων των πολιτών.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)