Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ερωτευμένος Αθηναίος έκανε την πιο υπέροχη έκπληξη για τα γενέθλια της καλής του](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F08371787b07956f681287b3922ffef9d_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=f9ec7cb8)
![Ερωτευμένος Αθηναίος έκανε την πιο υπέροχη έκπληξη για τα γενέθλια της καλής του](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F08371787b07956f681287b3922ffef9d_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=cfded364)
Ερωτευμένος Αθηναίος έκανε την πιο υπέροχη έκπληξη για τα γενέθλια της καλής του
Ερωτας και τρέλα, έννοιες ταυτόσημες. Κι αν λένε ότι σήμερα δεν υπάρχει αληθινός έρωτας, ας λένε. Γιατί υπάρχουν χειροπιαστές αποδείξεις για το ακριβώς αντίθετο. Και πού μπορεί να τις συναντήσουμε; Ακόμα και κάνοντας μια βόλτα πχ. στη Μιχαλακοπούλου.
H Oλγα είχε τα γενέθλιά της και ο σύντροφός της, Σέργιος, σκέφτηκε τον πιο πρωτότυπο τρόπο για να εκφράσει τον έρωτά του για εκείνη. Να αναρτήσει σε στάσεις λεωφορείων στην Αθήνα αφίσες με ευχές το βράδυ της παραμονής των γενεθλίων της. Πιγκουινάκια ερωτευμένα με σύνθημα «Ηappy Birthday Ολγα!»
Δεν συνηθίζουμε να βλέπουμε τέτοιες δημόσιες εκφράσεις έρωτα πια, αυτό είναι αλήθεια. Γι’ αυτό και ενθουσιαζόμαστε όταν τις συναντάμε και θέλουμε να τις καταγράψουμε απλά για να σας υπενθύμισουμε ότι η πόλη δεν είναι τόσο γκρι όσο δείχνει.
Ενας ερωτευμένος πάντα βρίσκει «τρόπο». Ετσι, λοιπόν κι ο Σέργιος κατάφερε να κάνει αυτό που φανταζόταν για την Ολγα, πραγματικότητα. Να κάνει τα γενέθλιά της, την προσωπική της Πρωτοχρονιά, κάτι παραπάνω από αξέχαστα. Η Ολγα είχε τα γενέθλιά της χθες, Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου, παραμονή του Αγίου Βαλεντίνου. Η Ολγα φυσικά και δεν ήξερε τίποτα. Ολα ήταν μια έκπληξη πολύ καλά μελετημένη από τον σύντροφό της. Η Ολγα, κάνοντας πάντα την ίδια, συγκεκριμένη διαδρομή για την δουλειά της είδε το… δρόμο να της εύχεται «Χρόνια πολλά». Οι αφίσες θα παραμείνουν στις θέσεις τους μέχρι την Πέμπτη.
[bovary][tilestwra]
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)