Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ημερίδα από το Τ.Ε.Ι. για τη σύνδεσή του με την επιχειρηματικότητα
Ο Πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΙ Ιονίων Νήσων στα πλαίσια της έναρξης λειτουργίας του «ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ», το οποίο αποτελεί μία νέα διοικητική μονάδα του Τ.Ε.Ι., σας προσκαλεί στην επιστημονική ημερίδα που διοργανώνει στην Αίθουσα του Επιμελητηρίου Κεφαλληνίας και Ιθάκης, στο Αργοστόλι, την Πέμπτη 28 Ιουνίου 2007 και ώρα 10:00, με θέμα: « ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ Τ.Ε.Ι. ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ- ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ»
09:30 – 10:00 Προσέλευση – Εγγραφές – Kαφές
10:00 – 11:40 Χαιρετισμοί Επισήμων Χαιρετισμός Αντιπροέδρου της Διοικούσας Επιτροπής του Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων κ. Δημ. Πανά
11:40 – 11:00 «Τι περιμένει ο Επιχειρηματικός κόσμος της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης από το Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων» κ. Θεόφιλος Μιχαλάτος, Πρόεδρος Επιμελητηρίου Κεφαλονιάς & Ιθάκης
11:00 – 11:20 «Παρουσίαση και μελλοντική πορεία του Γραφείου Διασύνδεσης του Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων», Δρ Γ.Δήμας, Επίκ. Καθηγητής του Τ.Ε.Ι. Αθήνας, Επιστημονικός Υπεύθυνος του Γραφείου Διασύνδεσης Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων
11:20 – 11:40 «Τα Γραφεία Διασύνδεσης ως βασικός συντελεστής ανάπτυξης της Ανώτατης Εκπαίδευσης στο σύγχρονο οικονομικό – κοινωνικό Περιβάλλον» Δρ Σ. Σούλης, Καθηγητής του Τ.Ε.Ι. Αθήνας.
11:40 – 12:00 «Σύνδεση του Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων με τις τοπικές επιχειρήσεις και ευρύτερα με την τοπική κοινωνία» κ. Γαλιατσάτος Σπύρος, Πρόεδρος Ένωσης Ξενοδοχειακών Επιχειρήσεων Κεφαλληνίας & Ιθάκης.
12:00 – 13:00 Συζήτηση – Ερωτήσεις
Από το γραφείο τύποιυ του Τ.Ε.Ι. Ιονίων Νήσων
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)