Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Η ακαδημία ποδοσφαίρου της Arsenal στην Κεφαλονιά στο τουρνουά στο γήπεδο του Ελληνικού
Η ακαδημία ποδοσφαίρου της Arsenal στην Κεφαλονιά συμμετείχε στο τουρνουά που διοργάνωσε στο γήπεδο του Ελληνικού ο Α.Σ. Σουρμένων από την Παρασκευή 17 έως και την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου.
Στο τουρνουά συμμετείχαν οι ακαδημίες του Ολυμπιακού, της ΑΕΚ, του Πανιωνίου, του Φωστήρα, του Θριάμβου Χαϊδαρίου, της Ολλανδικής Φίτεσε κ.α.Η ακαδημία της Arsenal συμμετείχε με 25μελή αποστολή και συνοδούς τους προπονητές Διονύση Βαλεντή και Χρήστο Δάβουλο, ενώ αποτελείτο από παίκτες δυο ηλικιακών γκρουπ γεννηθέντων το 1996-1997 και 1998-1999.
Τα αποτελέσματα για το γκρουπ 98-99 ήταν: νίκη 1-0 με τα Σούρμενα , νίκη 5-2 με τον Θρίαμβο και ήττα 5-0 από τον Ολυμπιακό.
Τα αποτελέσματα στο γκρουπ 96-97 ήταν: ισοπαλία 2-2 με τα Σούρμενα, ήττα 2-1 από τον Φωστήρα και ήττα 2-1 από τον Πανιώνιο.
Τα αποτελέσματα δεν είχαν καμία σημασία, καθώς το τουρνουά ήταν φιλανθρωπικού χαρακτήρα και τα έσοδά του (η ακαδημία ποδοσφαίρου της Arsenal διέθεσε ένα ποσό) διατέθηκαν για τα παιδία που πάσχουν από νεοπλασματικές ασθένειες.
Το τουρνουά ήταν μια ακόμα δραστηριότητα της σχολής ποδοσφαίρου της Arsenal στην Κεφαλονιά, η οποία τα τελευταία τρία χρόνια έχει συμμετάσχει σε δραστηριότητες υψηλού επιπέδου, τόσο στην Ελλάδα, όσο και στο εξωτερικό.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)