Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Η Γ.Ε Κεφαλληνίας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ16 στη Χαλκίδα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fd2decfbfeee13e12b23f47f46b1e4b8f_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=a03f0ca8)
![Η Γ.Ε Κεφαλληνίας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ16 στη Χαλκίδα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fd2decfbfeee13e12b23f47f46b1e4b8f_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=dbb38317)
Η Γ.Ε Κεφαλληνίας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ16 στη Χαλκίδα
Με μια 6η θέση και πολλές υποσχέσεις για το μέλλον επέστρεψαν οι νεαροί αθλητές της Γ.Ε Κεφαλληνίας, από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 στη Χαλκίδα.
Το Σάββατο 30 Ιουνίου και την Κυριακή 1 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 σε 2 ομίλους. Στο Νότιο όμιλο, στη Χαλκίδα, συμμετείχαν 3 αθλήτριες και 1 αθλητής της Γυμναστικής Εταιρείας Κεφαλληνίας, στην πρώτη τους εμφάνιση σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Η σημαντικότερη επιτυχία ήρθε στο ύψος κοριτσιών, από την Νάντια Σταματελάτου, η οποία κατάφερε να πάρει την 6η θέση, περνώντας με την πρώτη το 1.50, σε έναν αγώνα με μεγάλη συμμετοχή και υψηλό επίπεδο.
Ο Πάνος Αλυσανδράτος έκανε καλή εμφάνιση στο ύψος αγοριών, όπου βγήκε ενδέκατος, ισοφαρίζοντας το ατομικό του ρεκόρ, 1.60. Στη συνέχεια αγωνίστηκε και στον προκριματικό των 150μ, χάνοντας την πρόκριση για τον τελικό για 1 εκατοστό του δευτερολέπτου με επίδοση 17.70.
Η Ιωάννα Σολιδάκη, η οποία είχε την 8η καλύτερη επίδοση από τις 54 που συμμετείχαν στα 80μ. με 10.73, ήταν άτυχη, καθώς έκανε άκυρη εκκίνηση στον προκριματικό του αγωνίσματος και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.
Τέλος, η Ανδριάνα Τάτα συμμετείχε στον προκριματικό των 80μ με εμπόδια και έκανε ατομικό ρεκόρ με 13.70, χωρίς ωστόσο να προκριθεί στον τελικό. Σε όλα τα παιδιά αξίζουν συγχαρητήρια για τη συμμετοχή και την προσπάθεια!
Το ερχόμενο Σάββατο 7 Ιουλίου, στα Τοφάλεια, στην Πάτρα, θα αγωνιστούν η Μέμη Αλυσανδράτου και η Άννα Κρούσσου στο άλμα σε ύψος γυναικών.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)