Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Η κ. Ελένη Καββαδία στο Workshop 2007
Ελένη Καββαδία
Εκπρόσωπος Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων
Μια πολύ σημαντική παρουσία στο Tourism Workshop 2007 είναι αυτή της κυρίας Ελένης Καββαδία, εκπροσώπου της Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων,του χρηματοδοτικού οργάνου της Ευρωπαϊκής Ένωσης.Η κυρία Καββαδία κατάγεται από τα Τζαμαρελάτα της Ερίσσου αλλά έχει γεννηθεί στην Αθήνα. Ως εκπρόσωπος τύπου και διοικητικό στέλεχος της Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων είναι υπεύθυνη για την Ελλάδα, τις Βαλκανικές και Μεσογειακές χώρες- εταίρους της Ευρωπαϊκής Ένωσης . Μια σπουδαία θέση για μια εξαιρετικά νέα και δραστήρια γυναίκα.
Με σπουδές στο LONDON SCHOOL OF ECONOMICS, στα συστήματα πληροφοριών, με συμμετοχή σε ερευνητικά προγράμματα τόσο του London School of Economics όσο και του Πανεπιστήμιου της Κολωνίας, είναι σήμερα διδάκτωρ του Πανεπιστημίου της Washington (Ph. D.), στην έδρα Διοίκηση Επιχειρήσεων.
Μητέρα τριδύμων παιδιών, ζει στο Λουξεμβούργο όπου είναι τα κεντρικά γραφεία της Τράπεζας και από κει ταξιδεύει χιλιάδες μίλια τον μήνα για τις ανάγκες προβολής του έργου της Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων σε όλο τον κόσμο.
Η παρουσία της στο Tourism Workshop 2007 υλοποιεί μια παλιά επιθυμία της να προσφέρει ότι καλύτερο μπορεί στην Κεφαλονιά, το νησί της καταγωγής της.
Ήδη φορείς και επιχειρηματίες έχουν ζητήσει ιδιαίτερη συνάντηση μαζί της για συγκεκριμένα αναπτυξιακά έργα στο νομό μας που αφορούν τον τουρισμό.
Από το Γραφείο Τύπου
του Αλέξανδρου Παρίση
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)