Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Η συνέντευξη τύπου για το έργο «Μίλα μου σαν τη βροχή», σε σκηνοθεσία του Πάνου Βαρδάκου
Σήμερα Τρίτη 10 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε η συνέντευξη τύπου για το έργο που ανεβάζει η Κεντρική Σκηνή σε σκηνοθεσία Πάνου Βαρδάκου. Η συνέντευξη πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Αντιοχου Ευαγγελάτου, η οποία έχει διαμορφωθεί αναλόγως για την παράσταση, με θέσεις 83 ατόμων. Μια πρωτότυπη θεατρική παράσταση η οποία ξεκινά από τις 12 έως τις 18 Μαρτίου, (ίσως & 19 αν χρειασθεί), καθημερινά στις 21.00, με το γενικό τίτλο «Μίλα μου σαν τη βροχή».
Εντυπωσιακή η διαμόρφωση του χώρου για τις ανάγκες της παράστασης, αφού ο θεατής έχει άμεση επαφή με τους πρωταγωνιστές . Ένα έργο με 12 πρωταγωνιστές, το οποίο αποτελείται από μονολόγους, μονόπρακτα, παρεμβάσεις βίντεο και ζωντανή μουσική.
Ο σκηνοθέτης του έργου κ. Πάνος Βαρδάκος, μαζί με πέντε άτομα από τη θεατρική ομάδα «ξεδίπλωσαν» το βαθύτερο χαρακτήρα του έργου.
Ο μεγάλος μας θεατρικός συγγραφέας Αισχύλος ήταν το ερέθισμα του σκηνοθέτη κ. Βαρδάκου, ενώ χρησιμοποίησε όπως δήλωσε και μονόπρακτα από άλλους συγγραφείς. Ο κ. Βαρδάκος έκανε λόγο για μία «στροφή» στην Κεντρική σκηνή, τονίζοντας τον άμεσο χαρακτήρα του έργου, ο οποίος βασίζεται στα ανθρώπινα αισθήματα, σε ένα «εσωτερικό ισολογισμό». Ένα έργο το οποίο αγγίζει τη σημερινή πραγματικότητα, τη σκληρή καθημερινότητα στην εποχή που ζούμε, μία ευκαιρία με αφορμή την παράσταση αυτή για ένα «εσωτερικό ξεκαθάρισμα» όλων μας….
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)