Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Η Χορωδία Αργοστολίου στη Γαλλία
Μετά από την προετοιμασία και τον προγραμματισμό στην διάρκεια του χειμώνα που πέρασε σας ανακοινώνουμε το πρόγραμμα της Χορωδίας μας για το πρώτο εξάμηνο του χρόνου:
18-19 Μαρτίου 2006 : Συναυλία στο Φεστιβάλ Συκουρίου Λάρισας. Με την ευκαιρία αυτή θα γίνει προσκύνημα στον Τάφο του Μαρίνου Αντύπα,01-02 Απριλίου 2006: Ανοιξιάτικη Συναυλία με συμμετοχή της Χορωδίας και Μαντολινάτας από την Παλαιοκαστρίτσα της Κέρκυρας (θα οριστεί η αίθουσα). Την Κυριακή 2 Απριλίου θα γίνει Αρχιερατική Λειτουργία στην Μητρόπολη με συμμετοχή και των δύο Χορωδιών.
24-30 Απριλίου 2006 : Η Χορωδία θα πάει για Συναυλία στο ΚΙΕΤΤΙ της Ιταλίας, μαζί με τον Δήμαρχο Αργοστολίου, σε εκδηλώσεις τιμής για την Κεφαλονιά.
Κατόπιν, με πρωτοβουλία της Χορωδίας, την υποστήριξη των Τοπικών Αρχών και φορέων και την μέγιστη συμπαράσταση και βοήθεια από την Πρέσβειρας και την Ελληνική Κοινότητα στην Ρώμη, θα γίνει Κεφαλονίτικη βραδιά, με μικρό τουριστικό περίπτερο, ομιλίες για την Κεφαλονιά και συναυλία.
19-20 Μαΐου 2006 : 18η Χορωδιακή Συνάντηση με συμμετοχή Ελληνικών και μας Ιταλικής (Περούτζια) Χορωδίας. Οι αίθουσες των συναυλιών θα οριστούν αργότερα.
22-29 Ιουνίου 2006: Η Χορωδία μας θα πάει για 4 συναυλίες στην Ν.Α Γαλλία και συγκεκριμένα στις πόλεις Νίκαια, Αβινιόν, Λυών και Γκρενόμπλ. Οι συναυλίες θα απευθύνονται στο Γαλλικό κοινό , αλλά και στους Έλληνες πάροικους σ’ αυτές τις πόλεις.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)