Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Κέφι & χαρά στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Ν.Ο.Κ.Ι.
Το κλίμα ήταν εορταστικό και μέσα στο πνεύμα των Χριστουγέννων. Aλλωστε, αυτός ήταν και ο σκοπός του Ναυταθλητικού Ομίλου Κεφαλονιάς και Ιθάκης, ο οποίος διοργάνωσε μία όμορφη Χριστουγεννιάτικη γιορτή και έκανε χαρούμενα περί τα 300 παιδάκια που μαζί με τους γονείς τους έδωσαν το «παρών» στο χώρο του Ορφανοτροφείου. Το… μενού είχε από Aγιο Βασίλη, ο οποίος μοίρασε γενναιόδωρα όμορφα δωράκια στα παιδιά, μέχρι ταχυδακτυλουργό που με το σκέρτσο και το μπρίο του διασκέδασε μικρούς και μεγάλους. Παράλληλα φαγητό, μουσική διανθισμένο με μπόλικο κέφι και όλα αυτά σε μία εκδήλωση που οργάνωσαν οι γονείς των μικρών αθλητών του συλλόγου, σε συνεργασία με τη διεύθυνση του Ορφανοτροφείου και ειδικότερα τη διευθύντρια του ιδρύματος κ. Μαρία Καγκελάρη, την οποία η διοίκηση του Ν.Ο.Κ.Ι ευχαριστεί θερμά. Ήταν μία όμορφη εκδήλωση που, αν κρίνουμε από το κέφι και την ολοένα αυξανόμενη συμμετοχή, τότε θα συνεχίσει για πολλά χρόνια ακόμα να κάνει χαρούμενα τα παιδιά του ομίλου.
« Η εκδήλωση έλαβε χώρα για τρίτη συνεχόμενη χρονιά και έχει γίνει θεσμός όπως όλες οι εκδηλώσεις του Ν.Ο.Κ.Ι.» δήλωσε ο προπονητής του συλλόγου κ. Λεωνίδας Παπαδάτος και συνέχισε: «Εγώ προσωπικά ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση του Ομίλου, τους γονείς που οργάνωσαν την εκδήλωση, αλλά και τη διευθύντρια του ιδρύματος κ. Μαρία Καγκελάρη. Ανυπομονούμε να έρθει η νέα χρονιά για τη διοργάνωση ακόμα μεγαλύτερων εκδηλώσεων από το Ναυταθλητικό Όμιλο Κεφαλονιάς και Ιθάκης».
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)