Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Καλοκαιρινές πολιτιστικές του εκδηλώσεις του Δήμου Πυλαρέων.
Ο Δήμος Πυλαρεων σε μια προσπάθεια συνεχούς αναβάθμισης των Καλοκαιρινών Πολιτιστικών του εκδηλώσεων έχει τη χαρά να παρουσιάζει ένα πολυποίκιλο και πλούσιο πρόγραμμα εκδηλώσεων και για το φετινό καλοκαίρι. Οι εκδηλώσεις του Δήμου μας ξεκίνησαν ήδη με το πανηγύρι της Αγιας Ευφημίας, το οποίο πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία. Φέτος το πρόγραμμα μας περιλαμβάνει το 4ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χoρών, Έκθεση Προϊόντων Τοπικής Παράδοσης, θεατρικές παραστάσεις, μουσικές εκδηλώσεις με τα συγκροτήματα «Encardia» και «The upside down Band», καθώς και εκθέσεις ντόπιων καλλιτεχνών. Και βέβαια την καθιερωμένη συναυλία του Μύρτου που αποτελεί θεσμό για το νησί. μας. Στις 13 Αυγούστου λοιπόν ένα «Όνειρο Ηλεκτρικής Νύχτας» με τους Φίλιππο Πλιάτσικα, ‘Οναρ, Ευστάθεια, Μανόλη Φάμελο και Θοδωρή Κοντάκο θα ταξιδέψει τις καλοκαιρινές μας νύχτες.
Οι εκδηλώσεις πραγματοποιούνται υπό την αιγίδα της Δημοτικής Επιχείρησης Πολιτιστικής και Τουριστικής Ανάπτυξης Πυλωρού, η οποία έχει αποδείξει ότι διαθέτει την κατάλληλη εμπειρία για την πραγμάτωση μεγάλων και δύσκολων πολιτιστικών εκδηλώσεων.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)