Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Καταψήφιση του απολογισμού του αθλητικού οργανισμού του Δήμου Παλικής
Kατά την συζήτηση του απολογισμού του αθλητικού οργανισμού του Δήμου Παλικής του έτους 2009, που έγινε την Πέμπτη 21 Ιανουαρίου 2010, ο απολογισμός καταψηφίστηκε από την συντριπτική πλειοψηφία των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου.Από τα οκτώ παρόντα μέλη του εννεαμελούς συμβουλίου, ο απολογισμός καταψηφίστηκε από τα έξη , ο έβδομος σύμβουλος την «κοπάνησε» μόλις άρχισε ο έλεγχος, και ο πρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού κ Ανδρέας Μοσχόπουλος, ο οποίος ήταν και ο εισηγητής του θέματος, ψήφισε τον απολογισμό με επιφύλαξη, δηλαδή καταψήφισε στην ουσία τον εαυτό του.
Η καταψήφιση του απολογισμού έγινε, σύμφωνα με το σκεπτικό της απόφασης όλων των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου, επειδή διαφώνησαν σε ικανό αριθμό τιμολογίων διαφόρων προμηθευτών τόσο με τις τιμές όσο και με τις ποσότητες μετά από τα στοιχεία τα οποία παρέθεσαν και τον εξαντλητικό έλεγχο που εξάσκησαν οι σύμβουλοι κκ Κώστας Πετράτος και Ν. Βεντούρας.
Είναι προφανές ότι η καταψήφιση του απολογισμού του αθλητικού οργανισμού από το σύνολο των μελών του Διοικητικού του Συμβουλίου αποτελεί στην ουσία μομφή κατά του προέδρου και άρση της εμπιστοσύνης των μελών του συμβουλίου προς το πρόσωπο του ως προέδρου και εξανάγκασε τη Δημοτική Αρχή να προβεί σε καταγγελία στον εισαγγελέα για να περισώσει τα προσχήματα.
Επειδή μέχρι σήμερα ο πρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Παλικής κ Ανδρέας Μοσχόπουλος δεν έχει υποβάλλει την παραίτηση του, ζητάμε από την Δήμαρχο Παλικής αλλά και από τους συμβούλους της πλειοψηφίας να αναλάβουν τις ευθύνες τους σε αυτό το τεράστιο θέμα, να του υποδείξουν την πόρτα προς την έξοδο, και να βρούν λύση τόσο στο θέμα του απολογισμού όσο και σε άλλα φλέγοντα θέματα του αθλητικού οργανισμού που μήνες τώρα προσποιούνται ότι δεν αντιλαμβάνονται και να ασχοληθούν ουσιαστικά με τα προβλήματα του Δήμου Παλικής ο οποίος έχει πλέον περιπέσει σε τέλμα.
Ληξούρι 25 Ιανουαρίου 2010
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)