Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Κλείνει το βιβλιοπωλείο του Αλεβιζόπουλου μετά από 20 χρόνια
Μετά από 20 συναπτά έτη επιτυχημένης λειτουργίας και συνεχούς ανάπτυξης, το βιβλιοπωλείο «Πλαίσιο» του κ.Αλεβιζόπουλου κλείνει. Πολλοί από εμάς το θυμόμαστε στα αρχικά του στάδια στην Σιτεμπόρων στο μικρό μαγαζί που σήμερα είναι κλειστό και μετά και στο Λιθόστρωτο (ως 2 καταστήματα), απέναντι από την Εθνική τράπεζα. Και τώρα στην θέση του παλιού super market «Αργοστόλι». Ο αγαπητός Σπύρος (ιδιοκτήτης και του www.kefaloniaphotonews.gr, αλλά και του ραδιοφωνικού σταθμού «Ζιζάνιο») αποφάσισε να συνταξιοδοτηθεί -αλήθεια φαίνεστε για πολύ νεότερος-.Πραγματικά ήταν το βιβλιοπωλείο με την μεγαλύτερη κίνηση και ποικιλία, ένα από τα πιο οργανωμένα, ενώ στήριξε σε πολύ μεγάλο βαθμό τις τοπικές εκδόσεις και ήταν από τους πρωτοπόρους που βοήθησαν ο Κεφαλονίτης να διαβάσει για τον τόπο. Ήταν ο πρώτος που έβαλε ειδικό ράφι με Κεφαλονίτικες εκδόσεις και ακόμα και σήμερα μέσω του διαδικτύου προωθεί την συγκεκριμένη ιδέα όσο το δυνατόν καλύτερα, με βάση τα πιστεύω και τα ιδανικά του.
Φυσικά τον ιδιοκτήτη δεν θα τον χάσουμε, αφού η δραστηριοποίησή του σε πολιτικά και στα Μ.Μ.Ε είναι έντονη (ίσως και αυτός να είναι ένας λόγος συνταξιοδότησης). Όμως ένα από τα πλέον παραδοσιακά καταστήματα στο Αργοστόλι που θα λείψουν σε πολλούς, σύντομα δεν θα υπάρχει. Και μια προσφορά, λόγω του κλεισίματος όλα τα βιβλία 50% φθηνότερα, εκτός από τα χαρτικά.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)